Zwolniono stewardesy. Powodem była nadwaga

Linie lotnicze Malaysia Airlines zakończyły współpracę z kilkoma stewardesami. Wśród nich była kobieta, której waga wskazywała 1 kg więcej, niż przewiduje „instrukcja dotycząca wyglądu załogi”. Odwołała się od decyzji do sądu. Ten jednak przyznał rację przewoźnikowi.

Ina Melisa Hassim pracowała dla linii przez 25 lat. Ma 160 cm wzrostu, co oznacza, że zgodnie z polityką przewoźnika jej maksymalna dopuszczalna waga może wynosić 61 kg. Stewardesa nie zmieściła się jednak w wymaganych standardach, ponieważ w trakcie pomiarów waga pokazała 61,7 kg.

Razem z nią pracę straciły cztery inne osoby, które również miały wieloletni staż pracy i powyżej 50 lat. Ina zwróciła się do malezyjskiego sądu, podpierając się informacjami o innych liniach lotniczych, np. KLM, British Airways czy Lufthansa, które nie prowadzą tak restrykcyjnej polityki w kwestii pracowników. Po niemal dwuletnim procesie sąd orzekł jednak na korzyść przewoźnika

W opinii sędziów „spółka może ustalić własną politykę zarządzania wagą bez zwracania uwagi na inne linie lotnicze”. Malaysia Airlines prowadzi program kontroli wagi od 2015 r. Jego celem jest „utrzymanie wizerunku linii lotniczej premium”.

źródło: wp.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *