Zmienisz miejsce albo datę i to tyle razy, ile chcesz! W końcu korzystne zmiany dla pasażerów

Dowolna liczba zmian zarówno daty lotu, jak i miejsca docelowego – to dwie najważniejsze zmiany, jakie Qatar Airways wprowadził do swojej polityki przebookowywania biletów. Co ważne, nowe zasady obejmą zarówno pasażerów, którzy już mają zrobione rezerwacje, jak i tych, którzy dopiero chcieliby kupić jakiś lot.

Chciałbyś kupić bilety na dłuższą podróż, ale boisz się zablokować pieniądze, a przy okazji nie jesteś pewny, czy kierunek, który sobie wybrałeś będzie dostępny? Qatar Airways wychodzi naprzeciw tym obawom i wdraża nowe zasady zmiany wszystkich lotów do końca 2020 roku. I tym samym prezentuje prawdopodobnie najbardziej elastyczną politykę, jaką widzieliśmy do tej pory.  

Najważniejszą informacją jest fakt, że pasażerowie mogą zmieniać swoje bilety do woli. Nie ma ograniczenia liczby takich zmian, więc jeśli tylko macie ochotę, możecie ich dokonywać nawet codziennie. A co możecie zmienić? Po pierwsze datę swojej podróży, a po drugie miejsce docelowe. Nowy cel podróży może znajdować się w odległości 5 tysięcy mil, czyli ok. 8046 km od pierwotnie zarezerwowanego. Oczywiście nowa trasa musi być obsługiwana przez Qatar Airways.

W każdej chwili można też zdecydować się na wymianę biletu na voucher, który będziecie mogli wykorzystać na przyszłe podróże. To na wypadek, gdybyście mieli dość przekładania podróży. I oczywiście każda z tych opcji jest bezpłatna, czyli nie zawiera żadnych opłat dodatkowych, administracyjnych czy manipulacyjnych.

Jakie są warunki? Zmian będzie można dokonywać w rezerwacjach, które już macie na swoim koncie lub tych, które dopiero zrobicie – do 30 września 2020 roku. Nowa polityka obejmuje wszystkie loty do końca roku. Jest też jeden haczyk. Takie zasady są stosowana wyłącznie dla klientów, którzy kupili bilety bezpośrednio na stronie Qatar Airways lub za pośrednictwem biur podróży.

– Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji planowanie podróży może być trudne. Właśnie dlatego rozszerzyliśmy nasze zasady rezerwacji, aby zaoferować naszym pasażerom jeszcze większy wybór – tłumaczy Akbar Al Bakar, dyrektor generalny Qatar Airways Group. – Chcemy mieć pewność, że kiedy wrócą do latania, będą mogli podróżować linią lotniczą, której mogą zaufać. A jeśli będą musieli zmienić swoje plany, mogą być pewni, że im to ułatwimy – dodaje.

Zmiany rezerwacji można dokonać za pośrednictwem biur stacjonarnych Qatar Airways lub zdalnie przez centrum kontaktowe. Szczegóły znajdziecie na stronie przewoźnika. 

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *