Zaostrzone przepisy wizowe! Chcesz lecieć do USA? Pokaż swojego Facebooka!

Temat wiz do USA to temat bez końca. Jestem gotowa do końca przyszłego roku zakończyć sprawę wiz dla Polaków – mówiła w listopadzie minionego roku ambasadorka USA. Tymczasem Departament Stanu USA zaostrzył przepisy wizowe dla obywateli wszystkich krajów objętych obowiązkiem wizowym, w tym dla Polski.Tracisz już nadzieję? Pojawiły się nowe fakty w sprawie! Pokaż swoje konta na Facebooku, jeśli chcesz ubiegać się o wizę!

Pokaż swoją prywatność

Wprowadzone zostały nowe wnioski wizowe, w których konieczne jest podanie adresów e-mail, numerów telefonów i danych dotyczących kont społecznościowych. Jak informuje next.gazeta.pl, urzędnicy będą je prześwietlać przed przyznaniem wizy. Nowe formularze wymagają podania namiarów m.in. na konto na Facebooku. Co to ma na celu? Oczywiście kontrolę i to około 15 milionów podróżnych rocznie wybierających się do Stanów Zjednoczonych. Co Ty na to?

Przytoczmy jeszcze raz wypowiedź Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher, którą umieściliśmy w artykule w 2018 roku:

Polacy zasługują na to, by podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wiz. W zasadzie jest mi wstyd, że wciąż musicie się ubiegać o wizy do USA. Jesteście wspaniałym sojusznikiem, z cała pewnością najsilniejszym w tym regionie. Jestem gotowa do końca przyszłego roku zakończyć sprawę wiz. Wiem, że to niełatwy temat.

Niestety to były kolejne obietnice, a formularz wizowy DS 160 zawiera kilkadziesiąt stron niedyskretnych pytań dotyczących życia i rodziny ubiegającego się o wizę. Następnie konsul może powtórzyć każde z pytań i sprawdzić zgodność z wcześniejszą odpowiedzią. Ale to jeszcze nie koniec. Jeśli uiścimy opłatę, a nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, to ostateczną decyzję dotyczącą pozwolenia przekroczenia granicy podejmie urzędnik w porcie docelowym.

Pisaliśmy już, że wizy nie zostaną zniesione, jeśli odsetek odrzuconych wniosków nie osiągnie pułapu mniejszego niż 3 proc. Do tej pory szanse na to, by Polacy jeździli do Stanów Zjednoczonych bez wiz, są niweczone również przez źle złożone wnioski wizowe. W podsumowaniu za 2018 r. Polska osiągnęła wynik 3,99 proc. To lepszy rezultat niż w 2017 r., kiedy odnotowano 5,92 proc. odmów wydania wizy.

źródło: tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *