Zamiast taniej będzie drożej. Cena wizy do Turcji wzrasta o prawie o 80 proc.

Nieciekawe wieści dla turystów wybierających się do Turcji w najbliższym czasie. Koszt wizy elektronicznej wzrósł aż o 75 procent. Na szczęście nie trzeba wiele trudu, by ją uzyskać. Czy nadal będzie to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków?

Płonne nasze nadzieje o zniesieniu lub uczynieniu wiz dla turystów z Polski bezpłatnymi. Tymczasem koszt uzyskania dokumentu upoważniającego do wjazdu do Turcji zamiast ok. 77 zł ( jak dotychczas) będzie nas kosztował ok 135 zł (dokładnie 35 dolarów).

Procedura uzyskiwania dokumentu pozostaje bez zmian. Elektroniczny wniosek należy wypełnić na rządowej stronie przynajmniej 48 godzin przed planowaną podróżą. Następnie należy wydrukować przyznaną wizę i okazać na przejściu granicznym.

Jak donosi portal „Onet.pl”, nie wiadomo póki co czy podwyżki cen wiz będą dotyczyć również wiz „on arrival”, czyli tych, które uzyskuje się bezpośrednio po przyjeździe do kraju. Jak dotąd były one droższe od e-wizy i kosztowały 30 dolarów. Skorzystanie z niej w tym przypadku może okazać się bardziej opłacalne, jednak w sytuacji nieprzyznania jej na miejscu, może przysporzyć nam dodatkowych kosztów i problemów.

źródło: tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *