Zająłbyś się cudzym dzieckiem w trakcie lotu? Mama odpoczywa, a Ty zarabiasz

Długodystansowy lot, a ty zamiast przez kilkanaście godzin w pełnym skupieniu pilnować własnego dziecka, możesz spokojnie poczytać książkę, obejrzeć film lub po prostu się wyspać. Brzmi jak marzenie? Tak samo myślała 40-letnia mieszkanka Nowego Jorku, która postanowiła stworzyć usługę AirPair, czyli podniebnych niań. I zrobiła z tego biznes!

Pomysłodawczynią projektu jest Alana Rubin, która na co dzień mieszka w Nowym Jorku. Często jednak podróżuje z dziećmi do swojego brata mieszkającego w Izraelu. Sama ma dwójkę dzieci i przyznaje, że odkąd została mamą, latanie stało się kłopotliwe.

– Odkąd urodził się mój drugi syn, a mój anielski pierworodny wyrósł na hałaśliwego malucha, latanie jest prawdziwym bojem – opowiada Alana. – Często żałowałam, że nie mam dodatkowej pary rąk, które pomogłyby mi zabrać rzeczy i zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i radosne chwile w samolocie – dodaje.

Usługa nie zakłada jednak, że rodzina, która chce skorzystać z takiej pomocy, kupi podniebnej niani bilet. Pomysł ma łączyć osoby, które i tak i tak będą leciały w tym samym samolocie – z tą różnicą, że jedna chce odpocząć od własnych dzieci, a druga zarobić, właśnie dzięki temu.

Alana podkreśla, że często miała poczucie, że byłoby super skorzystać z usługi niani, ale tylko na lotnisku i/lub w samolocie. Nie chciała zabierać takiej osoby na całe wakacje, a kupienie opiekunce biletów w dwie strony solidnie nadwyrężyłoby budżet. Tak powstał AirPair.

Stawka liczona jest w zależności od czasu, który AirPair ma poświęcić naszemu dziecku, ale ceny ustalane są indywidualnie. Trzeba się jednak liczyć z wydatkiem ok. 20 USD za godzinę. W bazie jest już ponad 1000 osób chętnych zająć się dzieckiem w czasie lotu. Do wyboru są zarówno studentki zajmujące się dziećmi w ramach pracy dodatkowej, wykwalifikowane opiekunki, jak i starsze panie, które z powodzeniem mogą pełnić funkcję babci.

Na razie łączenie par niania – mama, działa wyłącznie na lotach z USA do Izraela. Jeśli jednak usługa będzie cieszyła się popularnością, autorka nie wyklucza rozszerzenia oferty. Co ciekawe, AirPair można używać nie tylko do opieki nad dziećmi. Regulamin pozwala wynająć opiekunkę np. dla osoby starszej, niepełnosprawnej lub po prostu takiej, która boi się latać.

źródło: fly4free.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *