Z Warszawy na słoneczne plaże – nowe połączenie LOT-u

LOT otwiera nowe sezonowe połączenie do Grecji. Od 9 czerwca 2019 roku loty na Korfu będą się odbywały raz w tygodniu.


Grecka wyspa Korfu dołącza dziś do siatki połączeń LOT-u. Od 9 czerwca do 15 września 2019 roku LOT będzie obsługiwał połączenie z Warszawy na tę wyspę w każdą niedzielę.

Nowoczesne samoloty wystartują z Warszawy o 8:15 i wylądują na Korfu o 11:40. Rejsem powrotnym pasażerowie polecą o 12:40 i o 14:00 wylądują na Lotnisku Chopina w Warszawie. Lot potrwa zaledwie nieco ponad 2 godziny.

Połączenie na Korfu będzie wykonywane przez Boeingi 737, najczęściej w wersji MAX 8, a uzupełniająco także w wersji -800 NG na pokładach których znajduje się 186 foteli w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej.

Robert Ludera, Dyrektor Działu Siatki Połączeń LOT-u, powiedział:Jesteśmy pewni, że nowe połączenie przypadnie do gustu tym, którzy szukają odpoczynku w basenie Morza Śródziemnego i po zaledwie dwóch godzinach podróży znajdą się na malowniczej wyspie Korfu. Uruchamianie nowych połączeń nie byłoby możliwe, gdyby nie sukcesywne rozbudowywanie naszej floty średniego zasięgu. W tym roku LOT otrzyma aż dziewięć nowych Boeingów 737 MAX – tym samym w 2019 r. ich liczba wzrośnie do 14.

Według danych ULC, w 2017 r. Grecja stała się najbardziej popularnym kierunkiem wakacyjnych podróży Polaków. Położone u wybrzeży morza Jońskiego Korfu to dla polskich turystów jeden z najchętniej wybieranych kierunków również w Grecji. Wyspa zachęca pięknymi plażami, lazurową wodą i śródziemnomorską kuchnią. Sporą część terenu pokrywają drzewa cytrusowe, gaje oliwne i winnice, dlatego uznawana jest również za najbardziej zieloną wyspę w kraju.

Materiały prasowe LOT-u.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *