Z samolotu wypadły trzy tony złota! Awaria luku bagażowego

Złoto nie leży na ulicy, ale na pasie startowym lotniska jak widać może. Do niecodziennego zdarzenia doszło w Jakucku, gdzie z samolotu przewożącego 9 ton złota i platyny wypadły ponad trzy tony cennego ładunku. Sztabki leżały na pasie startowym!

Samolot leciał wczoraj z Irkucka do Krasnojarska. w Jakucku uzupełniał paliwo. Po zatankowaniu maszyna wzbiła się w powietrze w stronę Krasnojarska, ale podczas startu doszło do wypadku. Na pas startowy wypadły około trzy tony złota w sztabkach!

Jak podaje serwis belsat.eu, w samolocie doszło do awarii luku bagażowego. Podczas startu z nieznanych przyczyn otworzyła się klapa przedziału towarowego i samolot nieomal runął na ziemię. Pilotom z trudnościami udało się wylądować po zatoczeniu koła w powietrzu. Służby musiały posprzątać pas startowy, łącznie nazbierało się 3,4 t złota, czyli 172 sztabki o wadze 20 kg każda.

 

Ogółem samolot przewoził dziewięć ton złota i platyny dla Czukockiej Kompanii Górniczo-Geologicznej. Wartość ładunku to 386 mln dolarów.

źródło – tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *