Wynajem samochodu na wakacjach – czy się opłaca?

Wynajęcie samochodu na wakacje to opcja, która zapewnia niezależność i komfort. Pozwala zaoszczędzić czas i jest alternatywą noclegową na wypadek nieoczekiwanych sytuacji. Kiedy i dlaczego warto wynająć samochód?

Na lotnisko można pojechać własnym samochodem, który na czas podróży odstawimy na strzeżony parking. Wrocław – lotnisko Starachowice – dysponuje oddalonym o 3 minuty parkingiem, który zapewnia pasażerom transport z i na lotnisko.

Dlaczego warto wynająć samochód na wakacjach

Główną zaletą posiadania samochodu podczas pobytu na wakacjach jest niezależność. Mając auto na własny użytek nie jesteśmy ograniczeni ramami czasowymi, które narzucają nam rozkłady jazdy minibusów, autokarów i pociągów. Nasza niezależność dotyczy też uwarunkowań pogodowych – bez względu na to czy świeci słońce czy pada deszcz, możemy wybrać się na wykwintną kolację do restauracji lub pojechać do centrum miasta bez obaw, że przemoczymy ubrania. Wypożyczone auto to także komfort i oszczędność czasu. Nie musimy tłoczyć się w miejskich autobusach ani nosić w plecaku wszystkich zakupionych pamiątek. Nie mamy też obowiązku zatrzymywać się na obowiązkowe postoje i czekać na innych pasażerów. Większość aut wyposażonych jest w klimatyzację. Po całym dniu spędzonym w słońcu, chłodny nawiew przyniesie miłe ukojenie podczas powrotu do obiektu noclegowego. Do samochodu możemy też spakować odzież i obuwie, które przydadzą się w przypadku niezapowiedzianych sytuacji. Auto może być też miejscem awaryjnego noclegu, np. gdy dotrzemy do miasta o czasie innym niż początkowo planowaliśmy i nie uda na się już znaleźć żadnego hotelu.

Kiedy wynajem się opłaca?

Koszty wynajęcia samochodu zależą od stawek obowiązujących w wypożyczalni, czasu wynajmu oraz marki i modelu pojazdu. Przykładowo, w Polsce wynajem czteroosobowego miejskiego samochodu na 1-7 dni wynosi około 99 zł brutto za dobę. Wypożyczając ten sam samochód na ponad 15 dni zapłacimy około 79 zł brutto za dobę. Kwoty te wydają się być atrakcyjne w porównaniu z kosztami, jakie musielibyśmy ponieść za wynajem taksówek. Samochód warto wynająć, gdy podczas pobytu planujemy pokonywać duże odległości. Wynajem samochodu opłaca się m.in. w Barcelonie i na Kubie. Kwestię wynajęcia auta warto przemyśleć w przypadku wyjazdu na Teneryfę lub na Islandię. Wynajęty samochód sprawdzi się także podczas kilkudniowego pobytu w Rzymie, gdzie wynajmując auto na dwa dni, będziemy mogli zorganizować sobie wycieczkę do Neapolu i objechać Rzym nocą.

Zobacz także: Couchsurfing – wady i zalety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *