Wrzucił monetę do silnika samolotu na szczęście! Teraz stanie przed sądem

Ludzie wierzą w różne przesądy. Zwłaszcza związane z podróżami. Gorzej, kiedy takowy może zagrozić życiu innych. Tak też było, zresztą nie pierwszy raz, w Chinach.

Lot z Anhui do Yunnanem został odwołany po tym jak mechanicy znaleźli monetę 1 juana wrzuconą do lewego silnika samolotu.

Moneta w silniku na szczęście

Zwłaszcza w Chinach uważa się, że wrzucenie monety do silnika przynosi szczęście. Wiele razy takie zdarzenia powodowały duże utrudnienia w siatce połączeń. Żeby było zabawniej sytuacja tym razem dotyczyła samolotu linii Lucky Air. Personel naziemny znalazł 2 monety w pobliżu silnika samolotu. Postanowiono przesłuchać pasażerów. Jeden z nich – 28-latek, przyznał się do wrzucenia monet do silnika w nadziei na bezpieczną podróż. Jak informuje airlive.net, lot został odwołany w celu odszukania w silniku reszty monet.

Pasażerowie zostali zakwaterowani w hotelach i polecieli innym lotem następnego dnia. Niestety mężczyzna chcący zadbać o szczęśliwą podróż poniesie karę i stanie przed sądem. Była to wielka strata dla linii lotniczej, którą oszacowano na 21 tys. dolarów.

źródło tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *