Włochy: Zakaz wnoszenia bagażu podręcznego do samolotów na wszystkich lotach!

Zakaz został ogłoszony w czwartek przez włoski urząd lotnictwa cywilnego ENAC i obowiązuje już od wczorajszego piątku – informuje włoski dziennik „Corriere della Sera”. Powodem są względy bezpieczeństwa związane z koronawirusem.

Włoski urząd lotniczy w czwartek doprecyzował swoje wytyczne dla wznowienia ruchu lotniczego z 11 czerwca, w których wprowadzał ograniczenia w bagażu podręcznym, m.in. zakazując wnoszenia na pokład dużych walizek z kółkami. W czwartek te przepisy zaostrzono – zabronione jest korzystanie ze schowków bagażowych nad głowami pasażerów. W efekcie nie można na pokład wnosić większego bagażu podręcznego. I to na wszystkich lotach – krajowych i międzynarodowych, na krótszych dystansach i na trasach międzykontynentalnych. Jedyne, co pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład samolotu, to mały plecak lub torba z rzeczami osobistymi – wszystko co zmieści się pod poprzedzającym nas fotelem.

Powodem tej decyzji są oczywiście względy bezpieczeństwa – urząd chce bowiem uniknąć tłoczenia się pasażerów w alejkach podczas wkładania swoich bagaży i szukania wolnego miejsca w schowkach. Jednocześnie urząd informuje, że pasażerowie nie będą musieli uiszczać żadnych dodatkowych opłat z tytułu nadawania ich bagażu podręcznego w luku – aczkolwiek jest to jednak bardziej kwestia przewoźników. Znając politykę tanich linii lotniczych, trudno być podobnym optymistą.

Jednocześnie włoski regulator zniósł nakaz, by między pasażerami w samolocie był przynajmniej metr odstępu. W praktyce oznaczało to, że połowa miejsc była zablokowana. Obecnie nie ma takiego obowiązku, ale pod warunkiem, że samoloty mają zainstalowane w kabinie filtry HEPA.

źródło: fly4free.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *