Włochy-Toskania: 6-dniowa wycieczka z 3 noclegami, wyżywieniem i transportem !

Specjalna oferta dla Was znajduje się —>>> TUTAJ !

Biuro Podróży Index Polska proponuje wycieczkę do Toskanii, gdzie nie brakuje pięknej pogody i wspaniałych pejzaży. Toskania słynie z zabytków, które spotyka się tu na każdym kroku. Dotyczy to nie tylko głównych miast, ale prawie całego regionu, włącznie z najmniejszymi miasteczkami, a nawet wioskami.

Program

1. dzień – wyjazd z Polski według rozkładu jazdy, Wyjazd do Włoch.

2. dzień: przyjazd do Sieny (miasta, które według łacińskiego motta „Cor magis tibi Sena pandit” otwiera swoje wielkie serce dla gości). Zwiedzanie Piazza del Campo, na którym rozgrywany jest słynny wyścig Palio, Pałac Miejski (Palazzo del Comune) z wieżą Torre del Mangia, plac Piazza Duomo z majestatyczną katedrą w stylu romańsko-gotyckim. Spacer po rynku w kształcie muszli oraz zaułkach starego miasta, przejazd na obiadokolację i nocleg.

3. dzień: śniadanie. Przejazd do Lukki, miasta słynącego z murów, kościołów i wież, które tworzą jedno z najlepiej zachowanych historycznych centrów miast w Europie. Zwiedzanie: Plac Amfiteatru, ulica handlowa via Fillungo, Piazza Napoleone, mury obronne miasta, średniowieczne wieże Giunigi i Ore.

Przejazd do Pizy. W programie: zwiedzanie Campo dei Miracoli (czyli Pola Cudów) z katedrą o wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża (oglądana z zewnątrz), czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana przez prawie dwieście lat. Obiadokolacja, nocleg.

4. dzień: śniadanie, zwiedzanie San Gimignano (miasta zwanego Manhattanem średniowiecza, słynne kamienne wieże San Gimignano, Forteca). Przejazd do Monteriggioni. Spacer po klimatycznym, średniowiecznym miasteczku otoczonym murem, podziwianie toskańskiego krajobrazu oraz architektury, którą opisywał Dante Alighieri w „Piekle“ „Boskiej Komedii“.

Następnie wyjazd do serca Toskanii, Regionu Chianti, słynącego z wybornych win. Przejazd trasą pełną pięknych pejzaży z winnicami, miastami na wzgórzach, alejami cyprysowymi. Krótkie zwiedzanie miejscowości Greve In Chianti i Radda In Chianti (uważanej za stolicę Chianti). Wizyta w winnicy z możliwością zakupu i degustacji win, miejscowego chleba, oliwy i innych specjałów. Obiadokolacja, nocleg.

5. dzień: śniadanie. Przejazd do Florencji, kolebki renesansu. Wjazd na taras widokowy z Placem Michała Anioła, z którego roztacza się przepiękna panorama miasta położonego w dolinie rzeki Arno. Zwiedzanie centrum: Kościół Santa Croce (św. Krzyża), miejsca pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza Signoria, przy którym stoją Galeria Uffizi oraz słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy.

Dalej najbardziej znany kościół Florencji: gotycka Katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego. Tuż przy katedrze znajduje się Wieża Giotta i Baptysterium. W programie zwiedzania również: kipiące złoto Ponte Vecchio, zwany Mostem Złotników. Czas wolny na ostatnie pamiątkowe zakupy. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

6. dzień: przyjazd do Polski w godzinach południowych.

Zakwaterowanie

Hotel Santa Barbara Montecatini Terme lub inny o podobnym standardzie. Pokoje 2-osobowe.

 • hotel położony w zielonym ogrodzie
 • panoramiczny widok na dolinę
 • w pokojach m.in.: prysznic, telefon, suszarka

Oferta da singli:

 • dopłata 50 zł do miejsca w pokoju dwuosobowym z możliwością dokwaterowania
 • dopłata 150 zł do miejsca w pokoju dwuosobowym bez dokwaterowania (pokój pojedynczy)

Ważne

Biuro Podróży Index nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy minimum 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez organizatora imprezy. W zależności od wyjazdu możliwa przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu. Czas trwania przesiadek ok. 30 min.

Rozkład jazdy można znaleźć tutaj.

Opcje

569 zł za 6-dniową wycieczkę autokarową do Toskanii dla 1 osoby (3 noce w hotelu w pokoju 2-osobowym, śniadania, obiadokolacje, zwiedzanie) w terminie:

 • 28.04.2017-03.05.2017,
 • 13.06.2017-18.06.2017,
 • 30.06.2017-05.07.2017,
 • 10.08.2017-15.08.2017,
 • 05.09.2017-10.09.2017,
 • 03.10.2017-08.10.2017,
 • 07.11.2017-12.11.2017.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *