Władze greckiej wyspy zapłacą Ci, żebyś tam zamieszkał! Ciekawa propozycja?

Zastanawiasz się czasem, co by było jakbyś odważył się rzucić wszystko i ruszyć w nieznane? A może osiąść w innym miejscu na tej ziemi…najlepiej w jakimś raju!

Teraz masz możliwość. Władze jednej z greckich wysp mają propozycję nie do odrzucenia!

Zamieszkaj na greckiej wyspie i zarabiaj na tym

Antikythera, bo o niej tu mowa, to grecka wyspa zaliczana do Wysp Jońskich, położona w połowie drogi między wyspą Kithira a zachodnimi brzegami Krety. Może już spotkałeś się z terminem – mechanizm z Antikythery? To starożytny przyrząd zaprojektowany do obliczania pozycji ciał niebieskich. I z tegoż właśnie słynie wyspa. Według Polskiego Radia, na stronie internetowej NASA, gdzie podane są obliczenia przeszłych i przyszłych zaćmień, jest informacja, że to samo, co robią współczesne komputery, ponad dwa tysiące lat temu wykonywał właśnie mechanizm z Antikythery. To najstarszy komputer świata. Został odkryty podczas katastrofy statku w kwietniu 1902 roku przez grupę nurków. Uważany jest za jeden z największych skarbów naukowych, jakie kiedykolwiek znaleziono. Wygląda tak:

Wspólny plan opracowany przez biskupa metropolii Kithira i Monemvasia i lokalnych urzędników małej wyspy Antikythera ma na celu przywrócić życie w tym pięknym, greckim zakątku. Najchętniej poszukiwane są rodziny wielodzietne, które chcą przenieść się i zamieszkać na stałe na wyspie Antikythera. Władze zapewnią każdej rodzinie comiesięczne stypendium w wysokości 500 EUR, bezpłatne zakwaterowanie, a nawet bezpłatne jedzenie, jeśli przeprowadzą się na wyspę na stałe.

Obecnie wyspę zamieszkuje tylko 24 mieszkańców. Przewodniczący rady mówi, że lokalna ludność jest gotowa gościć każdego, kto chciałby przyjechać na wyspę wcześniej i dowiedzieć się więcej na temat stylu życia na niej. Wszystko po to, aby potencjalny nowy mieszkaniec mógł podjąć decyzję o przeprowadzce na stałe na spokojnie i rozsądnie.

Poszukiwane są też osoby, które chciałyby pracować na wyspie jako rybacy, hodowcy, budowlańcy lub piekarze.

źródło – tanie-loty.com.pl

2 myśli na temat “Władze greckiej wyspy zapłacą Ci, żebyś tam zamieszkał! Ciekawa propozycja?

  • 5 kwietnia 2019 o 21:53
    Permalink

    Bardzo chetnie skorzystalbym z tej ciekawej propozycji. Jest jednak pare watpliwosci czy mogłbym . Otóz jaki wiek wchodzi w gre ? No i czy osoby ktore maja za soba okres prokreacji maja szanse ?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *