Wizzair znosi opłaty za duży bagaż podręczny !!!

Komunikat Wizz Aira brzmi tak: „Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza dzisiaj, że od 29 października 2017 roku pasażerowie nie będą ponosić dodatkowych opłat za wniesienie na pokład dużego bagażu podręcznego na wszystkich lotach Wizz Air.”

Oznacza to koniec irytującej dla wielu konieczności dopłacania 10 EUR za odcinek za „duży” (czyli normalny) bagaż kabinowy, mieszczący się w schowkach nad siedzeniami.

Pasażerowie będą uprawnieni do wniesienia na pokład jednego bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55x40x23cm. Ten rodzaj bagażu będzie zawarty w cenie biletu. Stanowi to wzrost o 50% wielkości w porównaniu do dotychczasowych regulacji dotyczących bezpłatnego bagażu.

Klienci podróżujący 29 października 2017 roku i później, którzy dokonali już opłaty za bagaż podręczny poprzez bezpośrednie kanały sprzedaży* Wizz Air, otrzymają zwrot pieniędzy w wysokości 120% poniesionej opłaty na konto WIZZ.

Ponadto linia ogłasza również wprowadzenie nowej usługi na pasażerów: WIZZ Priority, która jest dostępna na wszystkich lotach od dzisiaj i zawiera:

  • Pierwszeństwo wejścia na pokład
  • Możliwość wniesienia na pokład dodatkowego małego bagażu (o maksymalnych wymiarach 40x30x18cm)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *