Wizz przewiózł w maju prawie 2 razy więcej ludzi niż Ryanair. Ale to i tak… spadek o 96 procent!

W maju węgierska linia przewiozła 126,5 tys. pasażerów. Dla porównania – w analogicznym okresie 12 miesięcy temu było to 3,4 miliona osób.

Linie lotnicze powoli odmrażają połączenia, ale na razie ich wyniki nie rzucają na kolana – świadczą o tym choćby dane podawane przez największe tanie linie w Europie. Weźmy choćby Wizz Aira i Ryanaira. Ta pierwsza linia podała w czwartek, że w maju przewiozła dokładnie 126549 pasażerów – oznacza to spadek aż o 96 procent w skali roku, gdy w tym samym miesiącu obsłużyła 3,4 mln ludzi. Węgierska linia podała przy tym, że poziom wypełnienia jej samolotów wyniósł w maju 61,1 procenta i był o 32,8 punktów procentowych niższy niż w maju 2019 roku.

Ale to i tak nic przy wyniku Ryanaira – irlandzka linia ogłosiła, że w maju przewiozła ok. 70 tysięcy ludzi, co w jej przypadku oznacza spadek o 99,5 procenta w skali roku. Ryanair nie podaje współczynnika wypełnienia samolotów, ale informuje, że w maju linia wykonała tylko 701 regularnych rejsów – w swoim “koronawirusowym” rozkładzie przewoźnik ma ledwie kilkanaście tras, linia wykonywała też loty repatriacyjne.

To fatalne wyniki, choć musimy pamiętać, że Ryanair planuje wznowić regularne loty na szerszą skalę dopiero od początku lipca. Linia zakłada, że choć będzie wtedy operowała jedynie na 40 procent swojej “pełnej mocy”, to i tak planuje wykonywać od 1 lipca prawie 1000 lotów dziennie i realizować loty z 90 procent swojej siatki połączeń przed koronawirusem.

Wizz Air wznowił część lotów wcześniej, bo już na początku maja, jednak węgierska linia też planuje mocniejsze wznowienie operacji od lipca. Przewoźnik wznowi wówczas sporo zawieszonych w ostatnim czasie tras, a także uruchomi 4 nowe bazy operacyjne – w Mediolanie, Larnace, Lwowie i Tiranie, z których zapowiedział uruchomienie grubo ponad 50 nowych połączeń.

źródło: fly4free.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *