Wizz Air zawiesza na 2 miesiące 3 trasy z Polski! Anuluje też wakacyjne loty – nie tylko u nas

Nie tylko Ryanair ma problemy z nowymi samolotami. To także problem Wizz Aira, który z tego powodu musi zmieniać swoją siatkę połączeń. Także w naszym kraju, gdzie węgierska linia zawiesi na ponad 2 miesiące trasy z Katowic, Gdańska i Wrocławia do Odessy, a także przesunie inaugurację lotów z Krakowa do Barcelony o ponad miesiąc. A to nie koniec zmian.

Odessa to najbardziej hitowe połączenie minionego roku z naszego kraju – nowe trasy z Polski na wyścigi dodawały zarówno Ryanair jak i Wizz Air. W niektórych przypadkach ten “wyścig zbrojeń” wyglądał dość karykaturalnie, np. z Katowic nad Morze Czarne, gdzie we wtorki i soboty Ryanair i Wizz Air odlatują w odstępie kilkunastu minut. Efekt? Bardzo tanie bilety i nieoficjalne sygnały płynące od obu linii, że ktoś będzie musiał odpuścić. I… wszystko wskazuje na to, że na razie odpuści Wizz Air, ale… tylko na trochę.

Z systemu rezerwacyjnego węgierskiej linii wynika bowiem, że od końca marca Wizz Air zawiesi wszystkie swoje loty do Odessy. Nad Morze Czarne nie polecimy więc “landrynką” z Gdańska, Katowic i Wrocławia, ale wśród zawieszonych połączeń są też Bratysława, Budapeszt i Berlin .

Wszystkie te połączenia zostaną jednak… wznowione na początku czerwca, czyli w wakacyjnym szczycie. Z czego wynika ten manewr? Ukraińskie media piszą o pracach modernizacyjnych przy pasie startowym na lotnisku w Odessie, ale z nieoficjalnych informacji udało nam się ustalić, że węgierska linia ma pewne opóźnienia w dostawach nowych Airbusów A321neo i w efekcie – tak jak Ryanair – musi nieco przycinać swoją siatkę połączeń, choćby tymczasowo.

Tym bardziej, że nie są to jedyne połączenia, przy których “grzebie” Wizz Air. Na forum Fly4free.pl czytamy, że Wizz przesuwa inaugurację lotów z Krakowa do Barcelony o kilkanaście dni – według obecnego rozkładu loty na tej trasie będą realizowane dopiero od 13 lipca. Podobnie jest w przypadku połączenia do Mediolanu-Malpensa i Trondheim, które miały zostać uruchomione na początku lipca, a obecnie mają wystartować odpowiednio – 13 i 14 lipca.

Podobno to nie koniec zmian w siatce połączeń z Polski i ma być ich jeszcze więcej.

Wizz Air tnie też połączenia w innych krajach – od końca maja z systemu rezerwacyjnego zniknęło połączenie z Pragi do Londynu Luton, ale też połączenia z Luton do Oslo i Stavanger w Norwegii.

źródło: fly4free.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *