Wizz Air zamyka bazy w Polsce i rozważa całkowite uziemienie floty

Wizz Air ogłosił dziś, że zamyka wszystkie bazy w Polsce. Ponowne otwarcie nastąpi 1 maja 2020 r. Zamknięcie jest spowodowane chęcią ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa.

Obecnie Wizz Air w Polsce posiada 5 baz operacyjnych: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Linia oferuje loty w sumie z 9 polskich lotnisk. Na mocy decyzji premiera Polski wszystkie loty międzynarodowe zostały zawieszone.

W wyniku ogłoszonych przez premiera Mateusza Morawieckiego restrykcji dotyczących wszystkich międzynarodowych połączeń lotniczych do Polski, linia zawiesiła od 15 marca wszystkie loty z i do Polski do odwołania. Od 15 marca 2020 roku obcokrajowcy nie mogą być wpuszczani do Polski, a obywatele Polski przybywający z zagranicy są poddawani kwarantannie.

Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedziała:

Stale monitorujemy trudną dla nas wszystkich  i stale zmieniającą się sytuację dotyczącą pandemii COVID-19. Po wnikliwej analizie wszystkie nasze bazy w Polsce (w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie) zostają zamknięte. Dziękujemy kolegom z polskich baz za ich ciężką pracę i mamy nadzieję, że sytuacja wkrótce się poprawi.

Dodatkowo Wizz Air już wcześniej ostrzegał o możliwości całkowitego uziemienia swojej floty. Obecnie realizuje zaledwie 15% planowanych lotów. Uziemienie już obejmuje 85% floty przewoźnika. Wizz Air podkreśla równocześnie, że jest przekonany o swojej zdolności przetrwania, nawet w sytuacji długotrwałego uziemienia.

źródło: tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *