Wizz Air w końcu zacznie latać z Polski swoją najwygodniejszą maszyną! Na początek 7 tras

Od 1 marca Wizz Air w końcu uruchomi z Polski loty swoimi najnowszymi samolotami – Airbusami A321neo. Na razie tylko przez miesiąc, ale nowoczesną maszyną polecimy aż na 7 trasach. To świetne wieści, bo różnica komfortu podróży w porównaniu do A321 jest kolosalna.

Z naszych informacji wynika, że Wizz Air zdecydował się na razie na podstawienie 1 Airbusa A321neo, który w okresie od 1 do 28 marca będzie latał na 8 trasach z Lotniska Chopina. Na jakich trasach poleci?

Od 3 marca A321neo poleci raz w tygodniu na trasie do Bazylei, a od 11 do 28 marca będzie obsługiwał wszystkie połączenia z Lotniska Chopina do Budapesztu. Z kolei od 2 marca będzie też latał 2 razy w tygodniu na trasie z Warszawy do Doncaster-Sheffield (3 razy w tygodniu od 18 marca), a od 1 marca – 6 razy w tygodniu na trasie do Londynu Luton.

Pozostałe trasy, na których pojawi się A321neo, to:

Warszawa -Lyon (raz w tygodniu, od 3 marca 2020 roku)

– Warszawa-Malta (raz w tygodniu, od 7 marca 2020 roku)

– Warszawa-Wiedeń (5 razy w tygodniu, od 1 marca 2020 roku)

To świetne wieści dla pasażerów z Polski (na razie tylko tych lecących z Warszawy), bo A321neo to świetny samolot: spala o 20 procent mniej paliwa, jest znacznie mniej hałaśliwy i ma większy zasięg, a choć zabiera na pokład aż 239 pasażerów, jest znacznie bardziej wygodny niż Airbus A321, w którym jest aż o 9 foteli mniej.

Bo choć tzw. legroom jest tu minimalnie mniejszy niż w A321, to dzięki kształtowi fotela i faktowi, że jest on nieco podniesiony w stosunku do starszego modelu, bez problemu możemy wyciągnąć nogi i delektować się podróżą. To ważne, bo w “standardowym” A321 mogą mieć z tym problem zwłaszcza “więksi pasażerowie”.

Kiedy na stałe w Polsce?

Informacja o pojawieniu się A321neo w Warszawie cieszy, ale nie ulega wątpliwości, że plany były znacznie bardziej ambitne. Jeszcze we wrześniu przedstawiciele Wizz Aira przekonywali, że pierwszy A321neo zostanie zbazowany na Lotnisku Chopina właśnie w marcu, a do końca tego roku w Warszawie będzie aż 6 takich maszyn. Dziś wiemy już, że tych planów nie uda się dotrzymać – jest to związane z opóźnieniami w dostawach od Airbusa. Wizz Air już ogłosił niedawno, że w roku fiskalnym 2020-2021 otrzyma zaledwie 17 Airbusów A321neo, podczas gdy pierwotnie miało to być 31 sztuk. Gdzie zostaną zbazowane? Węgrzy na razie nie podjęli decyzji, ale z pewnością opóźnienie wpłynie na to, jak szybko A321neo trafią do Polski.

źródło: fly4free.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *