Wizz Air przywraca wiele wakacyjnych tras do ciepłych krajów! Dokąd polecimy na urlop?

Węgierska linia idzie za ciosem i od lipca uruchomi kilkanaście kolejnych połączeń z Londynu oraz Wiednia. Tym razem są to w dużej mierze miejsca wakacyjne, a przede wszystkim greckie wyspy, z którymi koronawirus obszedł się dość łagodnie.

Ostatnie dni były nieco bardziej pozytywne dla pogrążonej w kryzysie branży lotniczej, a największym światełkiem nadziei był Wizz Air, który 1 maja wznowił kilkanaście połączeń z Wiednia, Budapesztu i Londynu-Luton po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa (na naszych łamach możecie zobaczyć, jak bardzo zmieniły się podróże “landrynką”).

Teraz zaś przewoźnik idzie za ciosem i planuje wznowienie połączeń “wakacyjnych”:, w sumie będzie ich aż 14. Jakie to trasy? Od 2 lipca z lotniska Londyn -Luton Wizz Air poleci do Faro w Portugalii (loty będą realizowane 4 razy w tygodniu), a kilka dni później planuje połączenia z Londynu na Korfu, Rodos , Zakyntos i Heraklionu (wszystkie loty 2 razy w tygodniu).

Jeszcze więcej połączeń linia planuje wznowić z Wiednia: jak informuje serwis Austrian Wings także latem Wizz Air planuje uruchomić ze stolicy Austrii loty do Brukseli (5 razy w tygodniu), Tallina (3 razy w tygodniu), Burgas, Konstancy, Rodos, Heraklionu.

Ale to nie koniec, bo od 27 października mają się pojawić 2 kolejne trasy: z Londynu i Wiednia polecimy bowiem do Marakeszu w Maroku.

To bardzo ciekawe informacje. Wskazują bowiem na to, że spośród europejskich „wakacyjnych” krajów najbardziej aktywna jest Grecja, która może zachęcić do przyjazdów do siebie wielu turystów, jeśli oczywiście uda jej się na czas otworzyć granicę. Na razie Grecy mają powody do zadowolenia, bo pandemia koronawirusa ich oszczędziła – na dzień dzisiejszy mają nieco ponad 2600 przypadków. Grecki rząd zaczął znosić restrykcje od początku maja, od czerwca mają zacząć działać hotele (na początku dla turystów krajowych), a od początku lipca mają pojawiać się obcokrajowcy.

źródło: fly4free.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *