Wizz Air pozywa Buzza! Chce, żeby zmienili nazwę, bo jest zbyt podobna!

Wizz Air chce, aby sąd zakazał Ryanairowi używania na Węgrzech nazwy Buzz, ponieważ jest ona zbyt podobna. Irlandzka linia oczywiście się nie zgadza – zapowiada się bardzo pasjonujący proces!

Gdy w zeszłym roku Ryanair uruchamiał swoją polską spółkę pod nazwą Buzz, wielu uważało, że nazywa ją tak specjalnie, ze względu na podobieństwo do swojego głównego konkurenta, czyli Wizz Aira. Teraz okazuje się, że “landrynka” myśli podobnie i chce dochodzić swoich praw w sądzie – węgierska linia złożyła w tej sprawie pozew do sądu. Chce, aby sąd zakazał Ryanairowi używania nazwy Buzz na Węgrzech. Ryanair już zapowiada, że będzie walczył w sądzie, bo nie zgadza się z tym zarzutem.

W komunikacie irlandzkiej linii czytamy, że “marka Buzz jest częścią grupy Ryanair od 17 lat, jest jedną z największych linii lotniczych w Polsce i na najlepszej drodze, by pokonać Wizz Aira”.

“Ten desperacki atak w węgierskim sądzie to najlepszy dowód, że Wizz Air nie jest w stanie konkurować z Ryanairem ani z Buzzem pod względem cen i poziomu usług” – czytamy w komunikacie.

Szef Ryanaira Michael O’Leary dodał, że Wizz Air jest przerażony, ponieważ Buzz oferuje najniższe ceny i usługi na rynku.

– Zamiast tracić czas na prawników, powinni skupić się na redukcji kosztów – mówi O’Leary.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku Buzz przejął bazę Ryanaira w Budapeszcie.

źródło: fly4free.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *