Wizz Air odwołuje wszystkie loty z Polski do północnych Włoch! Kilka tras znika na miesiąc

Węgierska linia poinformowała, że do 3 kwietnia zawiesza wszystkie loty ze swojej siatki na lotniska Bergamo, Mediolan Malpensa i do Treviso. W przypadku naszego kraju oznacza to anulowanie połączeń z Katowic, Gdańska i Warszawy do Bergamo. Ma to związek z gwałtownym rozwojem epidemii koronawirusa we Włoszech.

Wizz Air 10 dni temu ogłosił odwołanie ponad 80 lotów z Polski do Włoch – cięcia dotknęły w sumie 16 połączeń z naszego kraju. Ale w międzyczasie sytuacja bardzo dynamicznie się zmieniła. W sobotę odnotowano aż 1145 nowych przypadków zakażenia koronawirusem we Włoszech.

Najgorzej w dalszym ciągu wygląda sytuacja w Lombardii, w której decyzją włoskich władz, wprowadzono szereg ograniczeń w poruszaniu się. Oprócz Lombardii, takimi ograniczeniami objęto 14 przyległych do niej miast i prowincji m.in. Wenecję, Padwę, Parmę, Reggio Emilia, Rimini, Modenę, Pesaro i Treviso. Decyzją władz od 8 marca do 3 kwietnia na tym obszarze zamknięte będą wszystkie szkoły, nie będą się odbywały żadne publiczne imprezy, będą też obowiązywały ograniczenia w poruszaniu się, a wyjątki przewidziano tylko w niektórych sytuacjach.

Nowe restrykcje w Lombardii i przyległych prowincjach oznaczają też komplikacje dla ruchu lotniczego. Jako pierwsza na te zmiany zareagowała linia Wizz Aira, która ogłosiła, że w trybie natychmiastowym, w okresie od 8 marca do 3 kwietnia, zawiesza wszystkie loty na lotniska Bergamo, Mediolan-Malpensa oraz Treviso. W przypadku Polski mamy do czynienia tylko z 3 trasami: są to połączenia do Bergamo z Katowic (z systemu wynika, że pierwszy lot z dostępnymi biletami jest 4 kwietnia), Gdańska i warszawskiego Lotniska Chopina.

W sumie Wizz Air odwołuje więc loty na kilkunastu trasach na okres ponad 3 tygodniu. Pasażerowie, których loty zostały odwołane, mogą otrzymać pełny zwrot wartości kupionego biletu lub 120 procent wartości biletu na swojego konto Wizz na poczet przyszłych podróży.

źródło: fly4free.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *