Wizz Air likwiduje połączenia z Polski. Sprawdź, dokąd nie polecisz

Węgierskie linie lotnicze Wizz Air odwołują loty z polskich lotnisk. Z rozkładu taniego przewoźnika znikną trasy z Olsztyna, Katowic i Warszawy. „Połączenia będą zlikwidowane, ponieważ nie spełniły zakładanych oczekiwań, a działalność siatki musi być zoptymalizowana” – tłumaczą przedstawiciele Wizz Air w przesłanej odpowiedzi.

Jak dodano, „pasażerowie, których dotyczą te zmiany są o nich informowani i mogą skorzystać z innych połączeń, otrzymać zwrot kosztów lub 120 procent wartości rezerwacji na konto WIZZ”.

Zlikwidowane połączenia

Na swojej stronie na Facebooku port lotniczy Olsztyn-Mazury poinformował, że w ubiegłym tygodniu Wizz Air zdecydował o odwołaniu lotów do i z Oslo Torp.

Trasa zniknie z oferty przewoźnika od nowego sezonu zimowego, czyli 8 listopada tego roku. „Powodem odwołania jest małe zainteresowanie pasażerów tym kierunkiem lotów” – czytamy w komunikacie. Co ważne, pasażerowie będą mogli jednak jeszcze skorzystać z lotów z Olsztyna do Oslo Torp i z powrotem w okresie Bożego Narodzenia.

Przypomnijmy, że połączenie zostało uruchomione w maju tego roku.

Jednocześnie przedstawiciele lotniska na Mazurach wskazują, że kontynuują rozmowy z przewoźnikiem na temat „uruchomienia nowego kierunku z portu lotniczego Olsztyn-Mazury w 2018 roku oraz przywrócenia połączeń do Oslo Torp w sezonie letnim 2018”.

Z systemu rezerwacyjnego linii wynika, że wcześniej, bo 28 października po raz ostatni Wizz Air poleci z Katowic do Belfastu. „Połączenie do Belfastu zostaje zawieszone na sezon zimowy 2017/2018 ale wraca do siatki od 27 marca 2018 roku” – wskazuje w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl Piotr Adamczyk z biura prasowego lotniska Katowice-Pyrzyce.

Jednocześnie potwierdzono, że 4 listopada z rozkładu lotniska w Katowicach-Pyrzowicach znikną także połączenia do holenderskiego portu lotniczego Maastricht Aachen oraz francuskiego Beauvais-Tille. To jednak nie koniec zmian, 5 listopada przewoźnik z Węgier zawiesi bowiem dwa połączenia z Lotniska Chopina na Wyspy Brytyjskie – do Glasgow oraz Bristolu.

„Połączenia Wizz Air z Warszawy do Bristolu, Warszawy do Glasgow, Katowic do Belfastu, Katowic do Maastricht Aachen, Katowic do Beauvais będą zlikwidowane, ponieważ nie spełniły zakładanych oczekiwań, a działalność siatki musi być zoptymalizowana” – czytamy w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl przez Wizz Air.

Połączenia zlikwidowane/zawieszone przez węgierskiego przewoźnika:

Olsztyn-Mazury – Sandefjord-Torp

Katowice – Belfast

Katowice – Maastricht Aachen

Katowice – Beauvais-Tille

Warszawa – Glasgow

Warszawa – Bristol

źródło – tvn24bis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *