Wielkanoc, Majówka, Boże Ciało w Grecji: 6-dniowa wycieczka – od 529 zł !

Wielkanoc, Majówka lub Boże Ciało w Grecji – oferta tutaj !

Biuro podróży Grupa Plus Sp. z o.o. zaprasza na gorące plaże do Grecji. Uczestnicy wycieczki będą mieli okazje zapoznać się z greckimi tradycjami podczas świąt.

Kamena Vourla

Znane w całej Grecji centrum hydroterapii, ale również prężnie działający kurort turystyczny, przyciągający co roku rzesze turystów poszukujących klimatu prawdziwego, greckiego miasteczka. Lokalizacja sprzyja zwiedzaniu Grecji kontynentalnej. W niewielkiej odległości znajdują się m.in. Ateny, kompleks świątyń w Delfach czy klasztory zawieszone między niebem a ziemią – Meteory.

Zakwaterowanie

Opcja ze śniadaniami:

 • Hotel Dellis: odnowiony w 2014 roku, połączenie unikalnej greckiej tradycji z luksusem. Obiekt oddaje do dyspozycji 30 przestronnych pokojów z tarasami, które wyposażone są we wszystkie niezbędne udogodnienia. Hotel przystosowany jest do potrzeb osób mających problemy z poruszaniem się.
 • Hotel Marvy: udostępnia odnowione pokoje z widokiem na morze lub góry, wyposażone w ogrzewanie, klimatyzację, telewizor i lodówkę. Na miejscu skorzystać można również z kawiarni, parkingu oraz miejsca do grillowania.

Opcja z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje):

 • Hotel Sissy: oddaje do dyspozycji gości pokoje z widokiem na morze z indywidualnie sterowaną klimatyzacją, telewizorem, telefonem, lodówką, suszarką do włosów i prysznicem. Na odwiedzających czekają liczne udogodnienia, m.in. całodobowa recepcja, przestronne lobby z barem, stół do bilardu i tenisa stołowego.

Program

 • Dzień 1.: wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Zwiedzanie stolicy byłej Jugosławii. Okazja, by zobaczyć słynną Twierdzę Kalemegdan, cerkiew św. Sawy, ulicę Skadarlija, deptak Knez Mihailova, ruiny budynków zbombardowanych przez siły NATO w 1999 roku. Kontynuacja podróży – dalszy przejazd przez Serbię i Macedonię.
 • Dzień 2: przyjazd do Grecji i zakwaterowanie w Kamena Vourla – miasteczku o prawdziwie greckim klimacie. Można tutaj m.in. rozkoszować się kąpielami w termalnych źródłach (dostępne bezpłatnie), których zdrowotne właściwości znane były już w starożytności. Nocleg.
 • Dzień 3: przejazd do Aten – port w Pireusie, centrum Aten (ze wzgórz można podziwiać Akropol – perłę architektury światowej). Zwiedzenie uroczych uliczek najstarszych dzielnic miasta Plaki, Monastiraki i Anaftiotiki. Na placu Syntagma zmiana warty gwardzistów honorowych – Evzonów, pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Słynna Triada Ateńska, czyli Akademia, Uniwersytet Ateński i Biblioteka Narodowa. W programie nie zabraknie również Świątyni Zeusa Olimpijskiego oraz stadionu olimpijskiego Kalimarmaro. Późnym popołudniem przylądek Sunio, gdzie rozkoszować się można widokiem zachodu słońca – uważanego za najpiękniejszy w Grecji. Nocleg.
 • Dzień 4.: wyjazd do Meteorów – kompleksu zabudowań sakralnych nazywanego przez greków wiszącymi klasztorami. Meteory to unikat w skali światowej, zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Wybudowane przed wiekami na niedostępnych skałach zachwycają jeszcze bardziej w zimowej odsłonie. Odwiedzając dwa wybrane klasztory, można zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską, która do dziś poraża swą strojnością, ogromem i pięknem. Pracownie ikon bizantyjskich, w której dowiedzieć się można, jak wytwarza się ikony – święte greckie obrazy. Wieczorem odwiedzenie miejsca, gdzie przed wiekami odbyła się słynna na całym świecie bitwa pomiędzy sprzymierzonymi wojskami greckimi a Persami. Wizyta w Termopilach to również okazja, by wzorem Leonidasa zregenerować swoje siły w termalnym wodospadzie. Nocleg.
 • Dzień 5.: czas wolny na plażowanie lub możliwość skorzystania z rejsu na tzw. Greckie Seszele, czyli kompleks powulkanicznych wysp i wysepek rozsianych przy południowym krańcu Eubei. Greckie Seszele lub inaczej Lichadonisia olśniewają kolorami morskiej wody, plaż usypanych z rozdrobnionych muszel oraz niesamowitą florą, wśród której prym wiodą słynne foki Monachus Monachus. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Grecję, Macedonię, Serbię, Węgry.
 • Dzień 6.: panoramiczne zwiedzanie Budapesztu – Wzgórze Gelerta i okolice Parlamentu. Kontynuacja podróży do Polski.

Dodatkowe informacje

Data kwietniowego wyjazdu (13-18.04) pokrywa się z okresem Świąt Wielkanocnych. W tym roku Grecy i Polacy obchodzą Zmartwychwstanie w tym samym terminie. Stwarza to okazję, by poznać niepowtarzalne greckie tradycje. W nocy z Wielkiej Soboty na Wielkanoc istnieje możliwość uczestnictwa w uroczystej Rezurekcji pełnej nieznanych w Polsce tradycji. Bezpośrednio po nabożeństwie rozpocznie się huczne świętowanie. Tawerny wypełnią się ludźmi, a stoły uginać się będą pod ciężarem świątecznych smakołyków. W Wielką Niedzielę od rana w przydomowych ogródkach pieczone będą barany. Temu swoistemu rytuałowi towarzyszyć będą tańce i ludowa muzyka. Wielkanoc w Grecji ma unikalny charakter wynikający w dużej mierze z pogody ducha mieszkańców.

Opcje

6-dniowa wycieczka do Grecji dla 1 osoby

 • 529 zł za wycieczkę w terminie 13.04-18.04.2017 (Wielkanoc)
 • 529 zł za wycieczkę w terminie 29.04-04.05.2017 (Majówka)
 • 529 zł za wycieczkę w terminie 13.06-18.06.2017 (Boże Ciało)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *