Wakacje w hotelach tylko dla dorosłych

Chociaż mówi się, że dzieci są przyszłością narodów, skarbem, o który należy dbać, to nie da się ukryć, że bywają czasem męczące. Szczególnie dotkliwie odczuwają to ludzie nieposiadający dzieci, którzy marząc o wypoczynku w ciszy i spokoju, często skazani są na hałas robiony przez najmłodszych gości hotelowych. Dlatego coraz częściej można znaleźć hotele lub wydzielone strefy hotelowe, gdzie dzieci nie mają wstępu.

Czy to jest w porządku?

Tak, jak najbardziej. Podobnie jak rodzice mogą sobie nie życzyć, by przy ich pociechach palono papierosy, czy wulgarnie się zachowywano, tak samo dorośli ludzie mogą nie mieć ochoty przebywać w towarzystwie wiecznie krzyczących, płaczących i biegających najmłodszych. Obie strony powinny umieć uszanować swoje potrzeby.

Dla dorosłych, czyli dla kogo?

Kto zdaniem hotelarza jest dorosły? Zasady ustalane są w każdym hotelu indywidualnie. W niektórych dolną granicą wieku jest szesnaście lat, w innych dopiero dwudziestojednolatek będzie mile widzianym gościem. Niektóre hotele robią wyjątki dla rodziców z nastoletnimi dziećmi. Jednak trzeba pamiętać, że w takich miejscach nie ma atrakcji ani rozrywek dedykowanych nastolatkom, są skazani na typowo dorosłe propozycje, dla młodzieży w wieku szkolnym mogą być zwyczajnie nudne.

Cały hotel czy część?

W dużych kompleksach hotelowych zazwyczaj tworzone są strefy wolne od dzieci. Zakwaterowani tam goście mają gwarancję, że ani w restauracji, ani na basenie, na plaży czy w ogrodzie nie spotkają nieletnich gości hotelowych. Jednak jeśli sami mają ochotę skorzystać z udogodnień, z których korzystają rodziny z dziećmi, swobodnie mogą to robić. W mniejszych hotelach wyznaczane są terminy, w których dzieci nie są przyjmowane. Szczegóły można znaleźć przeglądając wakacje na www.itaka.pl.

Dla kogo children free?

Wbrew pozorom nie tylko osoby samotne czy bezdzietne marzą o spędzeniu urlopu z dala od dzieci. Również osoby posiadające dzieci, ale z różnych powodów nie spędzające z nimi wakacji (kolonie, wakacje u dziadków) wybierają children free traktując to jako doskonałą okazję do prawdziwego wypoczynku i poświęcenia sobie większej uwagi. Bardzo często z oferty children free korzystają nowożeńcy.

Gdzie znajdziemy hotele wolne od dzieci?

Tego typu ofertę mają już praktycznie wszystkie większe ośrodki turystyczne na świecie. Hiszpania, Grecja, Włochy, Turcja i Egipt to tylko niektóre z krajów oferujących odpoczynek bez dzieci. Tego typu miejsca można znaleźć też na Kubie, Dominikanie czy w Meksyku. Co ciekawe, ofertę odpoczynku tylko dla dorosłych można znaleźć już także w Polsce. Jesteś zainteresowany? Zobacz oferty przygotowane specjalnie dla ciebie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *