Udawał 81-latka. Chciał lecieć do Nowego Jorku posługując się fałszywym paszportem

32-latek został zatrzymany na lotnisku w Nowym Delhi po tym, jak ochrona zorientowała się, że podszywa się pod starszego mężczyznę. Zdradził go zbyt młody wygląd skóry.

Lokalne media podają, że Jayesh Patel próbował podróżować przy użyciu fałszywego paszportu, w którym widniało imię Amrik Singh oraz data urodzenia 1.02.1938 r. Śmiałek najwidoczniej „trochę” przesadził z wiekiem, ponieważ od razu wzbudził podejrzenia.

Według oświadczenia wydanego przez indyjskie służby zajmujące się bezpieczeństwem krajowym (CISF), mężczyzna przywdział okulary, turban i dorobił sobie białą brodę. By uczynić swój wizerunek jeszcze bardziej wiarygodny, użył wózka inwalidzkiego.

Agenci ochrony nabrali podejrzeń, gdy odmówił przeszukania, ponieważ, jak zakomunikował, „jest zbył zbyt stary, aby zejść z wózka”. Ponadto Patel miał nie nawiązywać z ochroniarzami kontaktu wzrokowego. Pracownik CISF oświadczył w raporcie, że skóra podejrzanego wydawała się zbyt młoda jak na osobę w podeszłym wieku.

Gdy prawda wyszła na jaw, pasażer przyznał się, jakie jest jego prawdziwe imię i że pochodzi z Ahmedabadu z indyjskiego stanu Gudźarat. Został przekazany służbom imigracyjnym w celu ustalenia, dlaczego posługiwał się fałszywym dokumentem.

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *