Tutaj turystów chyba nie zobaczą długo…Za wjazd do tego azjatyckiego kraju zapłacisz 11 000 zł kaucji!

Kaucja covidowa? Tak, dobrze czytasz. Władze Kambodży wprowadziły opłatę dla turystów. Jeśli chcesz zwiedzać ten zakątek, musisz wpłacić 3 tys. dolarów z góry.

Opłata dla turystów

Każdy kraj próbuje opracować jak najlepszy system ochrony przed potencjalną powtórną falą zakażenia. Otwarcie granic i znoszenie zakazów w ruchu międzynarodowym u niektórych wciąż rodzi obawy. Rząd Kambodży postanowił na przykład wprowadzić specjalną kaucję covidową. Będzie ona obowiązywała każdego turystę wjeżdżającego do kraju. Jak informuje wprost.pl, kaucja jest na szczęście zwrotna, ale niestety spora. Na „dzień dobry” musisz mieć 3 000 dolarów, czyli ponad 11 000 złotych!

Jest to swego rodzaju zabezpieczenie. Opłata ma być przeznaczona na wykonanie testów, leczenie i ewentualną hospitalizację w przypadku, gdy turysta okaże się zakażony koronawirusem. Ale to jeszcze nie wszystko. Połowa z kaucji wpłacanej przez turystę jest przeznaczona na jego kremację w razie w, a raczej w razie k…czyli w przypadku śmierci spowodowanej koronawirusem.

W Kambodży wykryto tylko 128 przypadków zachorowań na koronawirusa. Wszyscy wyzdrowieli.

źródło: tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *