Tragiczny lot. Dziecko zmarło na pokładzie dziś rano

Do tragicznego zdarzenia doszło dziś rano podczas lotu AirAsia z Kuala Lumpur do Perth.Czterech lekarzy na zmianę wykonywało resuscytację przez dwie i pół godziny, próbując uratować malucha.

Śmierć na pokładzie

Jak donosi The Newsjedna pasażerka opisała tragiczny moment, kiedy dziecko wzięło ostatni oddech i zwiotczało na jej rękach. Załoga samolotu powiadomiła służby medyczne, które już czekały z zespołem lekarzy po wylądowaniu maszyny ok. 5:30 w Perth.

Rzecznik linii AirAsia powiedział:

Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pasażerów jest zawsze naszym priorytetem i zgodnie z procedurą załoga lotnicza zwróciła się o pomoc medyczną podczas lądowania w porcie w Perth. Nie jesteśmy w stanie dalej komentować sytuacji medycznej, ale jesteśmy myślami z rodziną dziecka.

2-miesięczny maluch miał podróżować z rodzicami – parą z Arabii Saudyjskiej. Rodzina leciała do Australii rozpocząć nowe życie.Dziecko było niespokojne od początku lotu i ciągle płakało. Pasażerka, która podzieliła się tragicznymi przeżyciami na FB, gdy widziała jak rodzice dziecka są zestresowani, zaproponowała im swoją pomoc.

Kobieta opisywała sytuację w mediach społecznościowych:

Lecąc dziś rano do domu z Malezji, natknęłam się na najtrudniejszą sytuację, przez którą można przejść. Kiedy zamknęłam oczy, by zasnąć, hostessa AirAsia szturchnęła mnie w ramię z prośbą, by jej pomóc. Wtedy zobaczyłam, że coś jest nie tak. Rodzice oddali mi dziecko z desperacją w oczach. Wzięłam je w ramiona i natychmiast odczytałam Surę Fatiha (pierwszy rozdział Koranu). Wtedy mała Farah wzięła ostatni oddech i zwiotczała. Krzyczałam do pasażerów, aby sprawdzić, czy na pokładzie są lekarze.

Mimo dwóch i pół godzinnych prób ratowania malucha na pokładzie, nie udało się mu pomóc. Czterech lekarzy na zmianę wykonywało resuscytację.

Pasażerka dodała:

Moje serce zamarło, ale jestem szczerze zaszczycona, że ją trzymałam i czytałam modlitwę, zanim odeszła.

Podejrzewa się, że niemowlę cierpiało na chorobę układu oddechowego.

źródło – tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *