Tragiczna śmierć Brytyjskiego turysty. Tajska policja zakończyła śledztwo

Luke Goodere wracał właśnie do Sydney w Australii po wakacjach spędzonych u rodziny w Wielkiej Brytanii. Po drodze zatrzymał się jednak na jednej z tajlandzkich wysp o nazwie Ko Phi Phi Don. W tamtejszym hotelu zdarzył się niefortunny wypadek, którego Brytyjczyk nie przeżył.

Wieczór przed wypadkiem Luke spędzał wraz ze znajomymi. Wypili trochę alkoholu, a 33-latek wrócił sam do pokoju hotelowego. Rano został odnaleziony martwy. Jednak tamtejsza policja uznała, że nie były w to zamieszane osoby trzecie.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w lutym tego roku, ale dopiero teraz tajlandzka policja ostatecznie zakończyła śledztwo.

Najprawdopodobniej Luke wstał ok. 4 nad ranem, aby udać się do toalety. Niestety nie zauważył stojącej obok łóżka walizki, o którą się potknął i wpadł na szklane drzwi balkonu. Rozbite szkło wbiło się w ciało Brytyjczyka, powodując uraz jamy brzusznej i krwotok, w wyniku którego mężczyzna zmarł.

Jego znajomi i rodzina opowiadają, że Luke był bardzo otwartą osobą. „Podróżował po całej Azji, Australii, Nowej Zelandii i zaprzyjaźniał się tam z całym światem” – przekazał ojciec 33-latka, Clive Goodere, dodając, że syn kilka lat temu zrezygnował z pracy analityka, aby „eksplorować świat”.

Do domu rodzinnego Luke zawitał po raz pierwszy od dwóch i pół roku. Po jego śmierci rodzina założyła otwartą grupę na Facebooku „In loving memory of beloved Luke Goodere”, na której 33-latka wspominają znajomi. „Nie moglibyśmy prosić o lepszego syna / brata, którego tak bardzo kochaliśmy i na zawsze będziemy za nim tęsknić” – napisał na grupie ojciec zmarłego.

Jak na ironię, kilka lat temu Luke był zapytany, co najchętniej zrobiłby, gdyby został mu tydzień życia. „Powiedział” – relacjonował jego ojciec – „że pojedzie do domu, aby zobaczyć się z rodziną i odwiedzi swoich przyjaciół na Ko Phi Phi Don – czyli dokładnie to, co zrobił”.

Źródło: The Sun

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *