To niesamowite! W Tajlandii już więcej nie będziesz mógł skorzystać z tej atrakcji. Wszystko przez koronawirusa

Nie sposób wymienić w jednym tekście wszystkich gatunków zwierząt, które cierpią, bo pozują do selfie z turystami albo są trzymane w pseudorezerwatach.  Znacząca większość przypadków które znamy, to nieetyczne atrakcje opierające się na bardzo złym traktowaniu zwierząt. Paradoksalnie epidemia koronawirusa daje też pozytywne efekty…zwłaszcza w świecie przyrody.

Słonie doczekały się lepszych czasów

Słonie są jednymi z najbardziej pokrzywdzonych zwierząt. Osiodłane słonie, czy to afrykańskie, czy indyjskie, zawsze musiały cierpieć i być torturowane, by dać sobie włożyć siodło. Żaden słoń, na którym można usiąść, nie jest szczęśliwy. Każdy słoń, który ma na sobie siodło albo wręcz gondolę przypominającą wielki kosz, cierpiał tortury. Słonia nie da się wytresować na posłuszne zwierzątko. Słonia da się jedynie złamać psychicznie niszcząc mu życie.

Przez rozprzestrzenianie się koronawirusa na całym świecie, poprawę odczuło wiele zwierząt, m.in. słonie w północnej Tajlandii. I tak pracownicy obozu dla słoni Maesa w Chiang Mai postanowili usunąć ogromne drewniane i metalowe siedziska, które przez cały dzień były umieszczone na grzbietach 78 słoni. Służyły one do przewożenia turystów. Teraz po raz pierwszy od 44 lat słonie nie noszą siedzeń.

Anchalee Kalampichit, szefowa rez powiedziała:

Nie planujemy umieszczać siedzisk ponownie, nawet jeśli będziemy mogli ponownie rozpocząć działalność. Chcemy zmienić charakter tego miejsca i znaleźć bardziej naturalne rozwiązania i sposoby, które pozwolą cieszyć się widokiem tych zwierząt. Powitamy turystów, którzy będą czerpali radość z poznawania stylu życia słoni, zamiast wykorzystywać je do uatrakcyjniania turystyki.

Jak informuje Onet, wspaniałą informacją jest również to, że pandemia zmieniła wizję tego obozu dla słoni. Kiedy zaczną z powrotem napływać turyści, dyrektorka będzie chciała ich edukować. Zwierzęta nie będą już zmuszane do przewożenia ludzi. Słonie będą miały szczęśliwe życie.

źródło: tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *