To Ci się chyba nie spodoba! Zobacz jak mogą wyglądać teraz fotele w samolotach

Nietypowe projekty foteli w samolotach mamy już za sobą. Pewnie pamiętasz jak pisaliśmy: Miejsca (prawie) stojące w samolocie? Nowe siedzenia do samolotu zaprezentowała wtedy włoska firma Aviointeriors. Według producenta miały one sprawić, że loty będą tańsze. Wymagałyby jednak od pasażerów praktycznie stania. A teraz Grupa Heinkel przedstawia Flex Lounge – nową koncepcję siedzeń w samolocie, a raczej nowe rozwiązanie ich konfiguracji.

Jak w pociągu

Pomysł dotyczy rzędów siedzeń w klasie ekonomicznej podczas lotów długodystansowych. Takie rozwiązanie przypomina podróż pociągiem. Siedzisz twarzą w twarz z innym pasażerem. Projekt został zgłoszony na konkurs Crystal Cabin Awards, który wyłania najbardziej innowacyjne rozwiązania w branży lotniczej.

Przedstawiciele Grupy Heinkel tłumaczą:

Nasza koncepcja Flex Lounge daje możliwość zarezerwowania pierwszych dwóch rzędów siedzeń i uczynienia z nich własnego małego prywatnego obszaru. Pozwala rodzinom i grupom przyjaciół na niedrogą przestrzeń prywatności podczas lotów.

Może to jednak całkiem ciekawy pomysł? Co sądzisz? Jeśli wcześniej nie zarezerwujesz takiego układu siedzeń, wszystko zostanie bez zmian. Jeśli jednak zdecydujesz się na podróż według nowej koncepcji, stewardesa w prosty sposób przesunie oparcie pierwszego rzędu siedzeń, aby stworzyć wspólną przestrzeń dla grupy czterech osób. Oczywiście podczas startu i lądowania musiałby obowiązywać standardowy układ siedzeń.

Pomysł spotkał się z żywą reakcją internautów, którzy uznali go za nazbyt krępujący. Na razie jednak jest to tylko propozycja.

Heinkel Group has entered the CCA shortlist and applies for Crystal Cabin Award 2020Heinkel Group presents the Flex…

Opublikowany przez Heinkel Group Piątek, 3 stycznia 2020

źródło: tanie-lotty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *