Tego jeszcze nie widziałeś! Ognisty wodospad! Coś niesamowitego

Powróciło naturalne zjawisko, które robi wrażenie pożaru w Parku Narodowym Yosemite w USA. Szczęściarze mogą podziwiać to zjawisko przez kilka dni. Ognisty wodospad to prawdziwe show przygotowane przez naturę.

Ognisty wodospad

Z pozoru mały wodospad, który na co dzień nie ściąga wielu turystów, raz w roku przemienia się w prawdziwie niezwykłe widowisko. To jego przysłowiowe 5 min. W drugiej połowie lutego możesz podziwiać te niezwykłe widoki. To zdecydowanie najlepszy czas na podziwianie tego wyjątkowego zjawiska. 

Możesz zaobserwować przemianę wody w ogień. Ale tylko o zachodzie słońca, kiedy jest czyste niebo i wystarczająco dużo śniegu. Ten pod wpływem odpowiedniej temperatury rozpuszcza się, tworząc wodospad Horsetail (czyli Koński Ogon) spływający z El Capitan. Słońce natomiast oświetla pod odpowiednim kątem spadającą wodę, która mieni się w złoto-pomarańczowych barwach. Turyści odnoszą wtedy wrażenie, jakby ze szczytu spływała gorąca lawa. Kąt padania światła to klucz do sukcesu. Moment trwa około 10 min. Miłośnicy fotografii mają pole do popisu.

źródło – tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *