Tanie linie sprzedają… puste fotele dla pasażerów, którzy boją się zarazić koronawirusem!

Nie wszystkie linie zdecydowały się w dobie koronawirusa na zostawienie środkowego fotela wolnego ze względów bezpieczeństwa. Niektóre każą sobie za to płacić – jeden z chińskich przewoźników jest na tyle szczodry, że pozwala kupić pasażerom nawet 3 rzędy foteli w promocyjnej cenie, dzięki czemu spokojnie odgrodzą się od współpasażerów.

Zablokowany środkowy fotel w celu zachowania dystansu to najgorętszy temat w branży lotniczej w ostatnich dniach – coraz więcej linii (zwłaszcza w Europie) wprowadza taką politykę (w sumie na razie nic na tym nie tracą, bo pasażerów chętnych na loty nie ma szczególnie wielu), a niektórzy (na przykład Ryanair) mocno przeciw tej innowacji protestują. Jest też jednak trzecia, na razie dość nieliczna grupa linii, która postanowiła na blokowaniu foteli z powodu koronawirusa… zarobić. Są to low-costy, które wprowadziły możliwość zakupu pustego fotela obok nas.

Jedną z nich jest znana amerykańska linia Frontier Airlines, która wprowadziła usługę “More Room Seats”, w ramach której możemy kupić pusty fotel obok nas i zapewnić sobie… brak towarzystwa, a także potencjalnie – zmniejszyć ryzyko przed zakażeniem koronawirusem. Cena takiej usługi to tylko 39 USD, czyli nieco ponad 160 PLN.

– Wierzymy, że najlepszym sposobem, aby wszyscy pasażerowie byli zdrowi, jest noszenie ochronnej maseczki na twarzy, ale dla tych, którzy chcą mieć dodatkowy komfort i poczucie bezpieczeństwa, wprowadziliśmy taką usługę – mówi Barry Biffle, prezes Frontier Airlines.

Jak dodaje, linia nie zdecydowała się na pójście śladem United Airlines i innych dużych linii, które zablokowały środkowy fotel. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: bo trzeba by było wtedy drastycznie podnieść ceny biletów.

Smaczku całej tej sytuacji dodaje fakt, że udziały w linii Frontier ma fundusz inwestycyjny Indigo Partners, który jest jednym z głównych udziałowców Wizz Aira.

Ale jest przewoźnik, który przebija linię Frontier. To chińska linia Air Changan, która swoim pasażerom pozwala kupić aż… 8 pustych foteli. Tak, aby szczególnie strachliwi mogli stworzyć sobie kordon bezpieczeństwa. De facto bowiem sprowadza się to do tego, że kupujemy 3 rzędy foteli – przed nami, za nami i dwa miejsca w naszym rzędzie. Cena? Około 117 PLN za jeden fotel, a przy zakupie “pełnego” pakietu jest promocja: cena wynosi w takim wypadku 944 PLN. Warto dodać, że wraz z zakupem miejsca nie przysługuje nam niestety dodatkowy bagaż.

źródło: fly4free.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *