Tania linia wypłaci ci odszkodowanie, jeśli po locie z nią zarazisz się koronawirusem!

Słynąca z kontrowersji wietnamska linia VietJet zaoferowała swoim pasażerom nową promocję: przewoźnik oferuje do biletów dodatkowe ubezpieczenie “SKY COVID CARE” na wypadek… zakażenia się koronawirusem.

Linia VietJet słynie z licznych kontrowersji. W przeszłości pasażerów obsługiwały stewardesy w bikini, a przewoźnik ma na swoim koncie wiele odważnych akcji marketingowych. Stąd zresztą przydomek linii, czyli „Bikini Airlines”. Nie inaczej jest teraz, gdy branża lotnicza przeżywa kryzys związany z koronawirusem i każdy przewoźnik próbuje na własną rękę skusić pasażerów. Co zrobił VietJet? Zaoferował polisę o nazwie “SKY COVID CARE”.

Jest to ubezpieczenie skierowane do wszystkich pasażerów, którzy kupią bilety na loty krajowe w dniach 23 marca-30 czerwca. Jak czytamy na stronie przewoźnika, polisa jest ważna przez 30 dni od daty naszego wylotu – jeśli ktoś zarazi się w tym czasie koronawirusem, może otrzymać odszkodowanie w wysokości od 20 do 200 mln VND, czyli od 3,5 do ok. 35 tys. PLN. Oznacza to więc, że pieniądze będą należały się nawet, jeśli zarazimy się koronawirusem na długo po locie.

Linia tłumaczy tę promocję tym, że w obecnej sytuacji stara się dać pewność pasażerom, że loty samolotem są bezpieczne. Jednocześnie dodaje, że zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów i załogi są dla linii najwyższym priorytetem.

Jak na razie Wietnamu nie dotknęła aż tak mocno pandemia koronawirusa – w kraju jest 121 zarejestrowanych przypadków.

Nie brakuje jednak głosów, że taka promocja jest przesadą i niepotrzebnym kuszeniem ludzi, które naraża ich na niebezpieczeństwo. Zgadzacie się z tym zdaniem?

źródło: fly4free.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *