Tania linia, która miała zmienić latanie w Europie, ogłosiła bankructwo!

Zasłynęli sprzedawaniem biletów za 1 eurocenta, czyli 4 grosze, ale pokonała ich pandemia koronawirusa. Należąca do koncernu IAG linia Level Europe złożyła wniosek o upadłość.

Level Europe nie jest dużą linią (jego flota liczy 6 Airbusów A320 i A321, ale jej pojawieniu się na rynku towarzyszył duży hałas. Ostatecznie stoi za nią potężna grupa IAG, w skład której wchodzą m.in. British Airways, Iberia czy Vueling.

Level miał się specjalizować przede wszystkim w tanich połączeniach międzykontynentalnych – głównie do USA i Ameryki Południowej, ale też w supertanich lotach po Europie.

I właśnie z połączeń na Starym Kontynencie przewoźnik zasłynął najmocniej – Level Europe wdał się bowiem w spektakularną wojnę cenową na lotnisku w Wiedniu (gdzie mocno rywalizował m.in. z Ryanairem i Wizz Airem), obniżając ceny biletów do niewidzianego wcześniej poziomu – linia sprzedawała bowiem w pewnym momencie bilety za 1 eurocenta, czyli… 4 grosze!

Jednak teraz agencja Reuters donosi, że Level Europe nie wytrzymał pandemii koronawirusa i złożono wniosek o jego bankructwo. Jednocześnie IAG informuje, że bankructwo dotyczy tylko linii Level Europe (wcześniej znanej jako ANISEC), czyli lotów na krótkich trasach po Europie. Podmiot specjalizujący się w dalekich trasach, czyli Level, na razie wciąż ma działać.

Nie da się jednak ukryć, że linie z grupy IAG mają poważne kłopoty. Największe zdaję się mieć British Airways – według Reuters linia planuje zwolnić aż 12 tys. pracowników. Jednocześnie w depeszy agencji czytamy, że w przeciwieństwie do Lufthansy czy Air France-KLM, linie z grupy IAG nie otrzymają pomocy publicznej od rządów swoich krajów (choć mogą liczyć na pożyczki, gdzie rządy mają być gwarantem).

źródło: fly4free.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *