Takiego lotu chyba jeszcze nie przeżyłeś! W tym samolocie wszystko jest inne

Loty w kosmos od dawna są marzeniem wielu, jednak niewielu może sobie na nie pozwolić. Musisz mieć po prostu wolne 250 000 dolarów. A Brama do Kosmosu Virgin Galactic czeka! Jeśli Ty też od dziecka marzysz o podróżach kosmicznych, to ten temat może Cię zainteresować. W tym samolocie poczujesz się po prostu jak na statku kosmicznym. 80 kilometrów uznawane są przez Virgin Galactic, NASA i Amerykańskie Siły Powietrzne za granicę przestrzeni kosmicznej. Wyobrażasz sobie to poczucie nieważkości? Nie musisz jednak przekraczać tej granicy, żeby doświadczyć niezwykłych przeżyć. Zero Gravity Corporation to pierwsza i jedyna firma w USA zatwierdzona przez Federalny Urząd Lotnictwa, która może realizować takie loty. Teraz szykuje tournee na 2020 roku. Początek już 21 marca.

Zero grawitacji w Boeingu

Tournee rozpocznie się w Atlancie 21 marca i zakończy 21 listopada w Miami (30 przystanków).

To jak to działa? Odprawa przed lotem odbywa się standardowo. Kiedy przejdziesz kontrolę bezpieczeństwa, wsiadasz do zmodyfikowanego Boeinga 727, a na pokładzie jest już zupełnie inaczej niż w większości samolotów. Choć zwyczajowo stewardesa przeprowadzi przed startem krótką prezentację zasad bezpieczeństwa na pokładzie. Maszyna rusza. W zależności od zatwierdzonej przestrzeni powietrznej osiągnięcie odpowiedniej wysokości zajmuje około 30 minut. Po osiągnięciu wysokości 24 000 stóp zaczyna się zabawa. Pilot wykonuje manewr akrobacyjny zwany parabolą, wyciągając nos samolotu pod kątem 45 stopni. Jak na rollercoasterze. I przez następne 20 do 30 sekund na pokładzie odczuwalny jest stan nieważkości. Po czym pilot wyrównuje i powtarza manewr. G-FORCE ONE lata w wyznaczonej przez FAA przestrzeni powietrznej.

Jak się domyślasz, takie przygody nie są tanie. Ceny za taki rejs zaczynają się od 5400 dolarów. A co jest w cenie? 15 manewrów parabolicznych, posiłki oraz profesjonalne zdjęcia i filmy z pokładu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie gozerog.com.

źródło: tanie-loty.com.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *