Tajlandia wprowadza nowe ograniczenia dla turystów

Tajlandia jest bardzo popularnym kierunkiem turystycznym. W zeszłym roku kraj odwiedziło ponad 35 mln turystów, a w tym prawdopodobnie będzie ich jeszcze więcej – ponad 37 milionów. Oczywiście ma to niewątpliwie wiele zalet, ale nie pozostaje bez znaczenia dla środowiska naturalnego. Dlatego rząd planuje wprowadzenie kolejnych ograniczeń i wysokich mandatów za ich łamanie.

Od lipca br. zabronione będzie łowienie ryb i ich dokarmianie, odrywanie fragmentów rafy koralowej, spacerowanie po dnie morza, cumowanie łodzi w pobliżu raf koralowych oraz stawianie jakichkolwiek konstrukcji na plażach. Zakaz dotyczy przede wszystkim wysp położonych w południowej części kraj, w tym trzech bardzo popularnych wśród turystów – Koh Samui (co roku odwiedza ją ponad 2 miliony turystów), Koh Tao oraz Koh Phangan (rocznie odwiedza ją około milion osób).

Za złamanie zakazów grozi nawet rok więzienia lub mandat w wysokości 100 tys. bahtów, czyli ok. 11 tys. złotych.

W zeszłym roku w Tajlandii na 20 plażach wprowadzono zakaz palenia papierosów. Za jego złamanie także można zapłacić bardzo wysoki mandat lub trafić na rok do więzienia. Co więcej, od czerwca do września 2018 roku zamknięta będzie słynna plaża Maya Bay – także ze względu na zbyt dużą ilość turystów oraz wyniszczenie rafy koralowej.

źródło podroze.onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *