Tajlandia – TOP 5 atrakcji !

Tajlandia to coraz bardziej popularny kierunek wśród turystów z Europy. Dawniej luksus, na który nie każdy mógł sobie pozwolić, dziś doskonała wakacyjna opcja dla każdego. Poniżej prezentujemy najciekawsze atrakcje tego niezwykłego kraju.

1. Bangkok – tradycja i nowoczesność

Stolica Tajlandii w nietuzinkowy sposób łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. Obok drapaczy chmur, markowych sklepów i nocnych klubów znajdziecie tam wiele ciekawych zabytków. Do najpopularniejszych należą: Pałac Królewski – ogromny kompleks pałacowy zachwycający bogactwem i przepychem – oraz Wat Pho, najstarsza w Tajlandii buddyjska świątynia, której główną atrakcją jest ogromny posąg Buddy.

2. Tajska kuchnia – przyjemność warta ryzyka

Podczas pobytu w Tajlandii nie sposób odmówić sobie przyjemności jaką jest lokalna kuchnia. Pad Thai, Tom Kha Gai czy świeże owoce morza to atrakcje równie niezwykłe, co najciekawsze tajskie zabytki lub najbardziej szalone kluby. Oczywiście należy uważać z jedzeniem kupowanym na ulicznych straganach, ale ryzyko roztroju żołądku zminimalizujecie trzymając się popularnych turystycznych szlaków jak np. Khao San w Bangkoku.

3. Phuket – impreza na rajskiej plaży

Jednym z najpopularniejszych wśród turystów rejonów Tajlandii jest wyspa Phuket, słynąca z pięknych plaż oraz licznych klubów nocnych i beach barów. Jeżeli do Tajlandii przyciąga was perspektywa szalonej, całonocnej zabawy to właśnie Phuket będzie najlepszym wyborem. Po nocnych szaleństwach będziecie mogli odpocząć na jednej z wielu zachwycających plaż np. Patong lub Ban Tao.

4. Ayutthaya – ślady dawnej Tajlandii

Jeżeli od imprez bardziej zainteresowani jesteście zwiedzaniem i zabytkami, to koniecznie musicie pojechać do Ayutthayi. Jest to dawna stolica Tajlandii, położona około 80 kilometrów na północ od Bangkoku. W centrum miasta znajdziecie zabytkowe ruiny dawnych pałaców i świątyń, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

5. Elephant Nature Park – oko w oko ze słoniami

Gdybyście jednak bardziej zainteresowani byli kontaktem z naturą, to w Tajlandii również znajdziecie coś dla siebie. W prowincji Chiang Mai mieści się bowiem niezwykły rezerwat słoni – Elephant Nature Park. Podczas trwającej jeden dzień wycieczki będziecie mieli niepowtarzalną okazję, żeby pogłaskać, nakarmić, a nawet wykąpać jedno z tych niezwykłych, majestatycznych zwierząt.

Oferty wczasów w Tajlandii znajdziecie tutaj !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *