Strajk w PLL LOT. Przewoźnik wynajął samoloty z załogami

LOT wynajął samoloty z załogami od zewnętrznych firm, by zabezpieczyć się przed ewentualnymi zakłóceniami w siatce połączeń w wyniku strajku. – Nie został odwołany żaden rejs dzisiaj, żaden rejs wczoraj – podkreślił rzecznik spółki.

– W tym momencie dla LOT pracują dwa dodatkowe samoloty, Boeingi 737, jeden dzierżawiony od linii Blue Air, drugi od linii Travel Service – powiedział w piątek Adrian Kubicki, rzecznik państwowej spółki.

Jak wyjaśnił, dodatkowe samoloty z załogami zostały wynajęte, „by zapewnić ciągłość połączeń na wypadek problemów, gdyby piloci i stewardesy LOT-u uczestniczący w strajku związków zawodowych, uniemożliwili wykonywanie rejsów zgodnie z planem”.

Kubicki zapewnił, że „zdecydowanie bardziej opłaca się wynająć samoloty i dzięki nim wykonać planowe rejsy z pasażerami, niż je odwoływać”. Dodał, że spółka może uniknąć w ten sposób potencjalnych wypłat odszkodowań dla pasażerów, a także szkody wizerunkowej.

Rzecznik przewoźnika przekonywał, że „na każdego pracownika, który rezygnuje z pracy ze względu na strajk, przypada wiele osób, które decydują się rezygnować ze swojego wolnego czasu, po to, by firma mogła normalnie funkcjonować”.

źródło money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *