Starcia w Barcelonie. Polscy nauczyciele nie mogą wydostać się z Hiszpanii przez zamieszki

Mają wolne. Ale w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu nikt się z tego nie cieszy. Kadra pedagogiczna utknęła w Hiszpanii z powodu zamieszek. Dyrektor podjął decyzję o odwołaniu zajęć. Zaległości trzeba będzie nadrobić. Na razie wszyscy trzymają kciuki, żeby nauczyciele bezpiecznie wrócili do kraju.

1. Nauczyciele utknęli w Barcelonie w związku z protestami. Szkoła odwołała zajęcia

Takich „atrakcji” na nikt się nie spodziewał. 23 nauczycieli i kilkoro pracowników administracji sieradzkiego liceum wyjechało do Barcelony na przedłużony weekend w ramach funduszu pracowniczego. Dziś powinni już normalnie poprowadzić zajęcia.

Nauczyciele zamiast do samolotu zostali przetransportowani z powrotem do hotelu w związku z zamieszkami, które wybuchły po zapowiedzi kar więzienia dla separatystycznych przywódców Katalonii.

Nie wiadomo kiedy będą mogli wrócić do domu. Kolejny termin wylotu zaplanowano na czwartek, ale lotnisko na razie jest nieczynne. Dyrektor ogłosił, że zajęć w sieradzkim liceum nie będzie ani w środę, ani w czwartek. Stosowną informację przekazał do Kuratorium Oświaty.

źródło: wp.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *