Stało się! Zamykamy granice naszego kraju dla cudzoziemców. Wszystkie loty międzynarodowe zawieszone

W Polsce został wprowadzony stan zagrożenia epidemiologicznego, co oznacza, że zostaną przywrócone kontrole graniczne, na razie tymczasowo, na 10 dni. Wstrzymane zostaną również loty międzynarodowe oraz połączenia kolejowe.

Dodatkowo osoby niebędące obywatelami Polski nie będą mogły wjechać na teren kraju. Cudzoziemcy będą zawracani z granicy. Jeśli planują przylot samolotem, powinni otrzymać odpowiednie informacje jeszcze przed wylotem. Granice pozostaną otwarte dla towarów – żywność bez problemu trafi do sklepów. Warto również wspomnieć, że ograniczona zostanie działalność galerii handlowych, restauracji i pubów.

 

🎥NA ŻYWO: konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego.

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Piątek, 13 marca 2020

Tymczasowy koniec z lotami z i do Polski

Wstrzymane zostaną międzynarodowe połączenia lotnicze pasażerskie, ale także połączenia kolejowe. Decyzja zostanie wprowadzona w życie od niedzieli (15 marca) włącznie, od godziny 0.00 w niedzielę, czyli w nocy z soboty na niedzielę.

 

Takie działanie ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie Polski. Do tej pory wprowadzono zakaz zgromadzeń publicznych, zamknięto uczelnie wyższe, szkoły, przedszkola i żłobki. Dzisiejsza decyzja to kolejny krok w walce z koronawirusem.

źródło: tanie-loty.com.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *