Skutek pandemii: państwo przeznacza 125 mln euro na zakup rowerów i hulajnóg

Ministerstwo Ochrony Środowiska Włoch wyasygnowało 125 mln euro na specjalne dotacje na zakup rowerów, w tym elektrycznych oraz hulajnóg. Można będzie na ten cel otrzymać do 500 euro. Ma to związek z pandemią Covid-19.

Hulajnogi i rowery

W obecnej drugiej fazie epidemii we Włoszech i częściowego otwarcia kraju władze zachęcają do korzystania z rowerów i hulajnóg, przede wszystkim po to, by zmniejszyć obciążenie środków komunikacji miejskiej, do których wpuszczana jest znacznie mniejsza liczba pasażerów z powodu konieczności zachowania odległości.

Minister Costa poinformował podczas debaty zorganizowanej w mediach społecznościowych, że suma 125 mln euro, ustalona w porozumieniu z Ministerstwem Infrastruktury i Transportu, zostanie zapisana w najnowszym dekrecie przygotowywanym przez rząd.

W Turynie odnotowano, że w ciągu pierwszych dni złagodzenia obostrzeń we Włoszech ruch samochodów wzrósł o 35 procent, a rowerów o ponad 330 procent w porównaniu z poprzednią fazą kryzysu.

Urząd obserwujący ruch uliczny w stolicy Piemontu stwierdził, że w godzinach szczytu liczba rowerów jest wyższa o 470 procent od tej, jaką notowano przed obecną fazą.

źródło: PAP, tanie-loty.com.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *