Skomplikowana sytuacja polskich turystów. Polskie biuro podróży odwołuje loty! Wszystko przez upadłość giganta

Jeszcze wczoraj biuro podróży Neckermann Polska informowało, w związku z ogłoszoną upadłością brytyjskiej Spółki Thomas Cook PLC i licznymi pojawiającymi się w mediach informacjami i spekulacjami, że jako odrębna Spółka polskiego prawa handlowego, prowadzi dalej normalną, codzienną, operacyjną działalność i wszystkie wyjazdy będą prowadzone zgodnie z planem. Jednak dziś sytuacja już się skomplikowała.

Dziś biuro Neckermann Polska poinformowało, że sytuacja w większości destynacji wakacyjnych, w których przebywają obecnie jego klienci nabrała nowej dynamiki. Komplikacji uległa sytuacja w niektórych hotelach, na lotniskach, firmach transportowych i miejscowościach wakacyjnych. Jej powodem jest konieczność repatriacji przez brytyjskie władze do Wielkiej Brytanii kilkuset tysięcy turystów z powodu upadku brytyjskiej firmy Thomas Cook PLC.

Ta sytuacja ma obecnie wpływ na całą branżę turystyczną na świecie, w tym także na klientów Neckermann Polska. Ma to swój wyraz w szczególności w tych destynacjach, w których Brytyjczycy mieli największy udział, np. na greckiej wyspie Zakynthos oraz hiszpańskiej Majorce. Dochodzi tam do sytuacji, które zakłócają typowy przebieg świadczenia usługi turystycznej. Mając na uwadze dobro klientów Neckermann Polska wdrożone zostały procedury, mające na celu ich ochronę przed ryzykiem utrudnień w korzystaniu z usługi turystycznej w postaci:

  1. anulacji wylotów na Zakynthos i Majorkę w dniu 24.09.2019
  2. anulacji wylotów na wszystkie destynacje w całym dniu 25.09.2019
  3. czasowym wstrzymaniu możliwości zakładania jakichkolwiek nowych rezerwacji na dowolny sezon wakacyjny w Neckermann Polska na czas 48 godzin.

Maciej Nykiel, prezes zarządu Neckermann Polska powiedział:

Jednocześnie zapewniam, że w tej skomplikowanej i trudnej sytuacji we wszystkich naszych działaniach kierujemy się w pierwszej kolejności ochroną interesów naszych klientów. Wszyscy pracownicy i wszystkie działy centrali oraz biur własnych Neckermann Polska pracują obecnie nad tym, aby w sposób szybki i skuteczny reagować na wszelkie zdarzenia w destynacjach wakacyjnych i w przypadku wystąpienia problemów udzielać pomocy naszym polskim klientom.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają pracownicy pod numerem infolinii 22 212 05 00. Wszystkie biura Neckermann w całej Polsce są dzisiaj otwarte i normalnie funkcjonują.

Maciej Nykiel, prezes zarządu Neckermann Polska dodaje:

Firma Neckermann Polska pozostaje w stałym kontakcie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, ubezpieczycielem oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek nowych faktów, będziemy podawać je w kolejnych komunikatach.

źródło: tanie-loty.com .pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *