Setki małp szturmują ulice, są wściekłe bo nie ma turystów! Wideo!

Koronawirus przepędził turystów. Setki małp biją się o jedzenie w Tajlandii

Do sieci trafiło wideo nakręcone w dzielnicy Lopburi w centrum Tajlandii. Na filmie widać, jak setki wygłodniałych małp biją się o pożywienie. Lokalni mieszkańcy nigdy nie widzieli, żeby były aż tak agresywne.

Liczne grupy zwierząt przetaczają się przez ulicę i atakują każdą małpę, której udało się chwycić banana. Sytuacja jest na tyle dziwna, że nawet miejscowi, przyzwyczajeni do agresywnego zachowania małp, byli zszokowani ich wyjątkową zaciekłością.

Sasaluk Rattanacha, któremu udało się uchwycić tę niecodzienną sytuację, tłumaczy, że w regionie jest zwykle bardzo dużo turystów, którzy karmią małpy. „Małpy oszalały na punkcie jedzenia. Zachowywały się jak dzikie psy” – pisał pod swoim postem na Facebooku. Rocznie Tajlandię odwiedza nawet 35 mln turystów, którzy stanowią ok. 20 proc. gospodarki tego kraju.

W ostatnich tygodniach koronawirus odstraszył skutecznie zdecydowaną część przyjezdnych. Efekty ich nieobecności widać gołym okiem. Małpy, które na co dzień wędrują ulicami Tajlandii i żebrzą o jedzenie od turystów, dziś walczą między sobą o pożywienie.

Źródło: „The Sun”, wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *