Samolot rozpadł się przy lądowaniu w Stambule [WIDEO]

Na lotnisku im. Sabihy Gokcen w Stambule samolot pasażerski podczas lądowania rozbił się tuż obok pasa startowego. Tureckie ministerstwo transportu poinformowało, że w wypadku nikt nie zginął, 52 osoby zostały ranne. Na miejscu pracuje ponad 100 oddziałów ratunkowych.

Samolot linii Pegasus Airlines mający na pokładzie 171 pasażerów i sześciu członków załogi leciał z Izmiru. Po wylądowaniu na lotnisku w Stambule, gdzie padał ulewny deszcz, maszyna nie utrzymała kursu i wpadła w poślizg, po czym wypadła z pasa startowego.

Zgodnie z informacjami, które mamy w tej chwili, w wypadku nikt nie zginął – oświadczył minister transportu Cahit Turhan w komunikacie prasowym. – Część poszkodowanych opuściła samolot o własnych siłach. Oddziały ratunkowe wydostały pozostałych pasażerów z samolotu.

a pokładzie było 171 osób, w tym dwójka dzieci, oraz sześcioro członków załogi – wyjaśniał Turhan. – Zgodnie z informacjami, które otrzymaliśmy, w wyniku twardego lądowania samolot wypadł z pasa startowego i uderzył w grunt – dodał.

Jak poinformowało ministerstwo transportu, na miejsce wypadku przybyło 112 oddziałów ratunkowych, w tym ekipy rządowej agencji ds. katastrof, straż pożarna, karetki pogotowia i policja. Gubernator Stambułu Ali Yerlikaya poinformował, że hospitalizacji wymagały 52 osoby, w tym wszyscy członkowie załogi.

Samolot pękł w trzech miejscach, przy czym część przednia oderwała się całkowicie od kadłuba. Tuż po wypadku na pokładzie wybuchł niewielki pożar, który został jednak szybko ugaszony przez straż pożarną. Materiał wideo, opublikowany w tureckiej prasie, pokazuje, jak przez pęknięcie w tylnej części maszyny ludzie wychodzą na zewnątrz o własnych siłach.

źródło: dziennik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *