Samolot nowej generacji prawie gotowy. Overture będzie latał z prędkością nawet 2700 km/h

Pierwszy w XXI wieku pasażerski naddźwiękowy samolot jest już prawie gotowy. Firma Boom jeszcze w tym roku planuje inauguracyjny lot odrzutowca nowej generacji. Overture ma stać się następcą słynnego Concorde’a i latać z prędkością do 2700 km/h.

Superszybkie samoloty, które pozwolą skrócić czas podróży pomiędzy światowymi metropoliami nawet 4-krotnie, bez wątpienia są przyszłością lotnictwa — twierdzą eksperci. Taki właśnie ma być Overture — pierwszy w historii lotnictwa w pełni ekonomicznie opłacalny pasażerski samolot naddźwiękowy. Odrzutowiec ma być następcą Concorde’a.

Firma Boom zamierza zacząć wprowadzać do sprzedaży pierwsze sztuki swojego luksusowego samolotu już w 2020 roku. Przedstawiciele amerykańskiej korporacji oświadczyli, że w nowej rundzie finansowania otrzymali aż 100 milionów dolarów od inwestorów na realizację swojego projektu. W efekcie budżet firmy przekroczył 140 milionów, co w zupełności wystarczy na przeprowadzenie pierwszych testów.

Superszybka maszyna XB-1 znajduje się obecnie na etapie zaawansowanej budowy. Według planów firmy pełnowymiarowa pasażerska wersja o nazwie Overture ma zabrać na swój pokład 55 pasażerów i w komfortowych warunkach, przy prędkości 2700 km/h, zabrać ich z Nowego Jorku do Londynu w około 3 godziny i 15 minut, a z Sydney do Los Angeles w 6 godzin i 45 minut. Regularne loty samolotami pasażerskimi na pierwszej trasie trwają obecnie około 8 godzin.

Firma jest wspierana przez Richarda Bransona — słynnego miliardera i założyciela Grupy Virgin.

źródło: wp.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *