Samolot nie doleciał do lotniska. Wpadł do morza w Mikronezji !

W piątek Boeing 737 narodowych linii lotniczych Papui Nowej Gwinei z niewyjaśnionych przyczyn spadł do morza tuż przed pasem lądowania małego lotniska znajdującego się na jednej z wysp Mikronezji. Na pokładzie samolotu było 47 osób, nikomu nic poważnego się nie stało.
Samolot linii lotniczej Air Niugini uderzył w wody laguny otaczającej małą wyspę około godziny 9.30 czasu lokalnego (0.30 w Polsce) – przekazał kierownik lotniska.
Na pomoc natychmiast ruszyli mieszkańcy. Prywatnymi łodziami podpływali do samolotu unoszącego się na wodzie. – Myślałem, że wylądowaliśmy, kiedy się odwróciłem i ujrzałem dziurę w samolocie, przez którą dostawała się woda – relacjonował jeden z pasażerów. Jak dodał, kiedy na miejscu pojawili się ratownicy, woda w maszynie sięgała już do pasa. Uratowano wszystkich 36 pasażerów i 11 członków załogi, którzy zostali przewiezieni do szpitala. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Rzecznik komisji śledczej ds. wypadków w Papui-Nowej Gwinei powiedział, że śledczy polecą na miejsce zdarzenia tak szybko, jak to możliwe, aby ustalić przyczyny katastrofy.
źródło tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *