Rząd pomoże też obcokrajowcom. Czy również tym, którzy utknęli w Polsce?

Akcja #LotDoDomu działa pełną parą. Choć spotkała się też z dużą falą krytyki, to już 30 tyś. naszych rodaków zadeklarowało chęć powrotu do kraju dzięki operacji PLL LOT i polskiego rządu. Wiele osób jednak pytało w międzyczasie o możliwości i pomoc, jakie mogą otrzymać obcokrajowcy znajdujący się w naszym kraju, a chcący powrócić do swoich domów. Na ostatniej konferencji w Kancelarii Premiera poruszono podobne tematy

Pomoc dla obcokrajowców

Premier mówił o problemach naszych sąsiadów. Rząd jest gotowy do przewiezienia obywateli Litwy czy Ukrainy. Politycy podkreślają, że cały czas współpracują z władzami innych krajów.

Premier Morawiecki zaznaczył również, że Polska ma kontakt z państwami, których obywatele chcą przejechać na zasadzie korytarza sanitarnego przez nasz kraj i będzie im to umożliwione.

Z kolei minister Jacek Czaputowicz tłumaczył, że placówki dyplomatyczne pracują w trybie nadzwyczajnym. Ambasadorzy przysyłają codzienne raporty. Polska stała się modelem dla wielu państw. A rząd cieszy się, że możemy być wzorem dbania o obywateli.

A co z osobami, które utknęły w naszym kraju? Pozostaje pytanie czy też mogą liczyć na pomoc rządu.

źródło: tanie-loty.com.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *