Ryanair zniknie z warszawskiego lotniska

Ryanair ogłosił nowe połączenie krajowe ze Szczecina do Krakowa. Loty zostaną uruchomione w przyszłym roku i zastąpią rejsy z Pomorza Zachodniego do Warszawy. Oznacza to, że irlandzki przewoźnik nie będzie realizował żadnych połączeń z Lotniska Chopina.

W czwartkowym komunikacie poinformowano, że połączenie między Szczecinem a Krakowem zostanie uruchomione w kwietniu 2019 roku i będzie realizowane trzy razy w tygodniu.

Co ciekawe, wraz z uruchomieniem połączenia do stolicy Małopolski znikną jednak rejsy ze Szczecina do Warszawy.

„Cieszymy się bardzo z wprowadzenia nowej trasy ze Szczecina do Krakowa. Połączenie zostanie uruchomione w kwietniu i zastąpi inną trasę krajową ze Szczecina do Warszawy” – wskazała, cytowana w komunikacie, Olga Pawlonka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Ryanaira w krajach Europy środkowo-wschodniej i na Bałkanach.

Połączenia między Szczecinem a Warszawą były ostatnimi jakie irlandzki przewoźnik realizował z Lotniska Chopina.

„Ze względu na wysokie koszty na warszawskim lotnisku Chopina, trasa ze Szczecina do Warszawy zostanie anulowana od 7 stycznia 2019 roku. Ryanair skontaktował się już drogą mailową ze wszystkimi pasażerami odwołanych rejsów i poinformował o opcjach zwrotu kosztów lub zmiany rezerwacji” – poinformowano w oświadczeniu przesłanym tvn24bis.pl.

Przypomnijmy, że Ryanair wrócił na stołeczny port w 2016 roku. Początkowo realizował także rejsy z Lotniska Chopina do Gdańska i Wrocławia, jednak w 2017 roku poinformowano o ich zawieszeniu.

W przyszłym roku Ryanair będzie realizował trzy połączenia krajowe: Szczecin – Kraków , Wrocław – Gdańsk oraz Gdańsk – Kraków.

Najwięcej połączeń krajowych w swoim portfelu mają Polskie Linie Lotnicze LOT. Przypomnijmy, że na początku września br. narodowy przewoźnik uruchomił rejsy między Warszawą a Lublinem.

Tym samym obecnie realizuje następujące połączenia krajowe:

Warszawa – Gdańsk,

– Warszawa – Katowice,

– Warszawa – Kraków,

– Warszawa – Poznań,

– Warszawa – Rzeszów,

– Warszawa – Szczecin,

– Warszawa – Wrocław,

– Warszawa – Zielona Góra,

– Warszawa – Lublin.

Konkurencja na polskim niebie

Jak wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, największym przewoźnikiem w Polsce w okresie kwiecień-czerwiec był Ryanair. W drugim kwartale tego roku irlandzki przewoźnik obsłużył w krajowych portach lotniczych ponad 3 miliony pasażerów.

Na drugim miejscu znalazł się LOT. Narodowy przewoźnik obsłużył 2,67 mln pasażerów. Podium zamykał Wizz Air z 2,29 mln pasażerów.

źródło tvn24bis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *