Ryanair zawiesza loty z Wrocławia i Gdańska na Lotnisko Chopina

Ryanair potwierdził internetowe doniesienia o planowanym zawieszeniu lotów krajowych z Wrocławia i Gdańska na Lotnisko Chopina. Na tych trasach będzie można podróżować jedynie do końca sezonu zimowego 2017/18.

Przewoźnik uzasadnia swoją decyzję problemami z PPL (Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze) na stołecznym lotnisku. Jak poinformowała nas Olga Pawlonka z biura prasowego Ryanaira, powodem tej decyzji było alokowanie odległych stanowisk postojowych przez PPL na Lotnisku Chopina, na skutek czego podróż lotnicza z Gdańska czy Wrocławia do Warszawy trwała 40 minut, a przejazd autobusem po płycie lotniska dodatkowe 20 minut.

 

– Dla Ryanaira sytuacja ta jest nie do zaakceptowania. Ryanair złożył skargę do Komisji Europejskiej w związku z nadużyciem pozycji dominującej ze strony portu – pisze w komentarzu biuro prasowe Ryanaira.

Faktem jest, że samoloty linii Ryanair po wylądowaniu zajmują miejsca postojowe z dala od terminalu, co wydłuża kilkudziesięciominutową podróż na trasie Warszawa – Wrocław lub Warszawa – Gdańsk. To utrudnienie między innymi dla osób, które loty krajowe na tych odcinkach traktują jako jeden z etapów dłuższej podróży, a na Lotnisku Chopina przesiadają się w dalszą podróż.

Samoloty Ryanaira latają do warszawskiego portu od jesieni 2016 r., wcześniej kierowały się do Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

źródło – bankier.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *