Ryanair zamyka hitową trasę z Łodzi, a Wizz Air loty nad fiordy. Kolejne cięcia z Polski!

Kolejny cios dla lotniska w Łodzi – irlandzka linia nie wznowi sezonowego połączenia z Łodzi do Aten. To kolejna trasa, którą traci Łódź – wcześniej Lufthansa zawiesiła loty do Monachium .

Do stycznia łodzianie mogli się jeszcze łudzić, że sezonowa trasa do Aten zostanie wznowiona, choć nie wyglądało to dobrze – już od pewnego czasu w systemie Ryanaira były dostępne bilety na wakacyjne połączenia do stolicy Grecji z innych portów regionalnych, np. Rzeszowa, a na temat Łodzi było cicho. Ostateczne potwierdzenie przyszło w piątek i nie są to dobre informacje – irlandzka linia poinformowała, że “z powodów handlowych połączenie Łódź-Ateny nie będzie kontynuowane w sezonie Lato 2020”.

Oznacza to, że lotnisko w Łodzi będzie w dalszym ciągu miało tylko 3 regularne połączenia pasażerskie (wszystkie realizowane przez Ryanaira): są to loty do Dublina, East Midlands i Londynu Stansted. Kilka miesięcy temu z Łodzi uciekła Lufthansa, która zawiesiła trasę do Monachium. Władze portu twierdzą, że być może połączenie wróci latem, jednak na razie nie mamy w tej sprawie żadnych konkretów.

Mimo to ostatni rok dla lotniska w Łodzi nie był bardzo zły – w ubiegłym roku port im. Reymonta obsłużył 241707 pasażerów, co oznacza wzrost o 11 procent w skali roku. Wzrosty są jednak spowodowane przede wszystkim dużą popularnością letnich czarterów – z Łodzi można było polecieć do Antalyi w Turcji, Burgas w Bułgarii i na grecką wyspę Zakintos.

Wizz Air też zamyka

W mijającym właśnie tygodniu węgierska linia zamknęła w Polsce 3 trasy. Co ciekawe, wszystkie te połączenia nie wytrwały zbyt długo w systemie rezerwacyjnym, co oznacza, że najpewniej wszystkie okazały się niewypałami. Przypomnijmy więc, że Wizz Air zawiesił trasy z Szyman do Bremy, z Krakowa do Turynu oraz z Katowic do Alesund.

Szczególnie szkoda tej ostatniej trasy do portowego miasta w zachodniej Norwegii, będącego bramą do fiordów. Połączenie zostało uruchomione we wrześniu i było realizowane 2 razy w tygodniu – ostatni lot na tej trasie miał miejsce 10 stycznia.

źródło: fly4free.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *