Ryanair wznowi 40 proc. lotów już od lipca. „Czas, aby Europa znów latała”

Irlandzka linia ogłosiła, że już od 1 lipca aż 40 procent lotów na niemal wszystkich trasach z siatki połączeń zacznie się odbywać normalnie. Jednocześnie Ryanair zapewnił, że będzie współpracował ze służbami i zachęca pasażerów do zachowania środków ostrożności.

Na tę wiadomość czekało wielu podróżników w Europie. Ryanair zdecydował, że już za kilka tygodni wróci do pracy, obsługując niemal wszystkie swoje trasy.

Elementem, który będzie decydował o tym, w których krajach Ryanair wznowi loty będą oczywiście restrykcje poszczególnych rządów. Jeśli jednak decyzje polityczne nie staną na przeszkodzie, przewoźnik będzie wykonywał 1000 lotów dziennie, czyli 40 procent standardowego rozkładu, ale za to aż na 90 proc. tras ze swojej siatki.

– Od czasu ograniczenia lotów z uwagi na Covid-19 w połowie marca, Ryanair obsługuje skrócony, dzienny rozkład 30 lotów między Irlandią, Wielką Brytanią i Europą. Od lipca Ryanair wznowi loty z większości swoich 80 baz w całej Europie – poinformowała linia. –  Priorytetem Ryanaira jest przywrócenie lotów na jak największej liczbie tras, a nie obsługiwanie jedynie tras o największych częstotliwościach.

Jednocześnie Ryanair przypomina o wszystkich środkach bezpieczeństwa, które mogą podjąć pasażerowie i którym będą musieli się poddać, by w miarę możliwości zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Należą do nich ograniczenie liczby przewożonych bagaży rejestrowanych, odprawa online, zapisanie karty pokładowej w smartfonie, a także przechodzenie pomiaru  temperatury na lotnisku i noszenie masek / zakrywania nosa i ust przez cały czas podróży – w terminalu i na pokładzie samolotu – informuje Ryanair.

Irlandzka linia poinformowała, że również załogi pokładowe będą odpowiednio przygotowane do pełnienia swoich obowiązków. Wszyscy pracownicy mają obowiązek noszenia maseczek. Od 1 lipca na pokładach samolotów będzie można płacić tylko bezgotówkowo, a wszystkie posiłki i napoje będą odpowiednio zapakowane, by można było je serwować bez dodatkowego ryzyka. Ryanair zapewnia również, że wszystkie samoloty będą regularnie dezynfekowane.

– Rządy krajów europejskich wprowadziły blokadę na 4 miesiące, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19. Po 4 miesiącach nadszedł czas, aby Europa znów latała. Obecnie poszczególne kraje Europy pozwalają na stopniowy powrót do normalnego życia, spodziewamy się, że będzie to ewoluować w nadchodzących tygodniach i miesiącach – tłumaczy Eddie Wilson, prezes zarządu Ryanair DAC. – Do 1 lipca pozostaje ponad 6 tygodni. Uważamy, że ​​jest to najbardziej optymalny termin na przywrócenie lotów, abyśmy mogli pozwolić przyjaciołom i rodzinom ponownie się spotkać, dotrzeć do pracy i pozwolić gospodarkom opartym na turystyce jak Hiszpania, Portugalia, Włochy, Grecja, Francja oraz inne kraje odzyskać resztki tegorocznego sezonu turystycznego – dodaje.

Wszystkie informacje na temat wznawianych lotów będą dostępne na stronie internetowej przewoźnika. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

źródło: fly4free.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *